Chytej.cz

Feeder

V diskuzi je 22.752 příspěvků, z toho 22752 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Sobota 14. března 2015 v 18:55@ prroud

gavlos> Nooo,to blahopreju :-) .Na parmy si budu muset jednou zajet nekam kde je opravdu krasne.U me nejsou,nebo aspon v dosahu nebejvaly,ty rady kameni a sterk s piskem,tady je to spis o blate a reka z tech drobnejsich.Na velkou se mi nechce,bejvavala „duhova“ a jeste dlouho ji stejne nebudu verit,jsem z tech co ryby cas od casu jedi,a prirodni,ne ty chemicky „granulovany“, jako ostatni jakozemaso z marketu,to jdu radeji po divocine :-) .Tak me napadlo,jak se ti povedlo zkazit paternoster,at se priucim.

Sobota 14. března 2015 v 18:47® gavlos
gavlos

prroud> na rece sem byl nedavno…jen polehku na cervika…a byla ztoho pro me trofejni parma hodne k 70!!!!cekal jsem drobot ale tohle fakt ne…hoodne nahoda :-)

Sobota 14. března 2015 v 18:39® gavlos
gavlos

prroud> to je jasne..ale aby spadla treba zivotni ryba kvuli mnou spatne provedenemu uzlu to fakt nasere…u me maji ryby dost sanci na svobodu :-D

Sobota 14. března 2015 v 18:19@ prroud

gavlos> Jj,„ztraceny“ ryby jsem nikdy ani nepocital,tech bylo,a jeste i bude,o tom je rybarina,vzdyt ja vsechno vytahnout,snad by me to ani nebavilo:-)) ).Pro me je rybarina i o tom,ze zkousis jak nejlip na ne a vychytat si sam „novinky“,aby neutekly,a na rece hlavne nevim co prijde,to je to krasny,krome prirody:-)

Sobota 14. března 2015 v 16:59® jepice-zruseno

Draky> Já tedy upřímě řečeno taky celkem často jedu na kmenu, používám zarážku z asfaltové pásky a jediný uzel je tak na háčku. Dělám to tak zhruba v polovině případů.

Sobota 14. března 2015 v 16:46® gavlos
gavlos

prroud> koukal jsem na feedermanii.naucil se po nekolikerem shlednuti par tutovych uzlu a u vody jsem nevedel absulotne nic…cili spatny palomar a kupa ryb v cudu..holt ucime se cely zivot :-) ..nevadi az na urvaneho luxusniho amura nekolikrat po sobe na stejnem miste.holt PECH

Sobota 14. března 2015 ve 14:29@ prroud

Vsichni jsme zacinali a vime jak to je,pochytis zaklady,par rad,ale stejne se nejvic naucis sam praxi,jak si to omakas a vyzkousis.Je fakt,ze ty uzly a zakladni veci by si mel nabiflovat tady a od zkusenejsich,doma nazkouset,ostatni je stejne na nem :-) >Feedrar nesjsem a asi hned tak ani nebudu,mam rad rybarinu v pohybu,jdu za rybou,ale ten feedr neni n ic jinyho nez propracovanejsi polozena s lepsim prutem,misto poldy spicka a polozeni prutu,aspon tak to vidim,a taky jako neprofik nebudu mit nic proti tomu kdyz se feedrari ohradej :-)

Sobota 14. března 2015 ve 14:18® Draky
Draky

gavlos> Já jsem taky amatér, jen do toho lidem rád kecám. :-D

Sobota 14. března 2015 ve 14:13® gavlos
gavlos

Draky> normalne taky jedu pres obratlik.to je jasne a co urvu je max kousek navazce a hacek..Bral jsem pouze vpotaz to,urves das silnejsi navazec..ver mi jako amaterovi,i fc 0,4 mi nezabrani vtom abych to urval v uzlu :-D tot vse..nepujdu do diskuse s profikem…ja jsem stale amater jeste par vychazek budu.diky bohu za chytej..neco se aspon priucim :-)

Sobota 14. března 2015 ve 13:52® Draky
Draky

gavlos> V tomhle máš asi pravdu, ale i když uděláš špatnej uzel, tak jeho nosnost zvýšíš silnějším vlascem a motat to čistě na kmen nevim nevim. Když mám tenčí návazec, tak vím, kde mě to prdne a přicházím jen o háčky, ale když to dělám na kmen, tak to může prdnout kde chce – přijdeš o montáž nebo o pěknej kus vlasce atd. Nevim jak tebe, ale já když už třeba po 6. urvu komplet všechno, tak už mě moc nebaví to znova navazovat. :-D

Sobota 14. března 2015 ve 13:25® gavlos
gavlos

Draky> taky chlapi nezapominejte,nato ze je zacatecnik.trhat neznamena dat automaticky silnejsi navazec!treba staci jen propracovat lepe uzly atd.chytam taky chvilku a nez jemnost a spravny navazec me vzdy vypekly prave ze spatne uzly apod.pro vas zkusenejsi je to automaticky spravne,nee pro zacatecnika..uzlu a ruznych montazi je tu hafo,ale stejne sem to nakonec u te vody nejak vymnouk a zbyly jen oci pro plac :-D ja ted jedu jen kmen,zarazka mala torpila a hacek 8–6…cerv kuku rohlik a zatim prady dost…

Sobota 14. března 2015 ve 12:48@ prroud

Tom_Novak>Zrovna konkretne u kapra se da o „jemnosti“ polemizovat,neni na ni moc narocnej,zvlast ten do ctyricitky :-) ,a ze jde o feeder,neznamena ze musi jit o jemnou techniku,vzhledem ke krmitkum napraskanejm „zradlem“,ktery neco vazej i kdyz si predstavim rybare co vnadi s rozumem a radeji „prasi“ po dne.Bejt tebou,zacnu s rozumnou jemnosti a casem zjemnim vic,zalezi co a kde budes chytat,na co se specializovat,to poznas ale az teprve praxi,co te vezme a bude nejvic bavit.

Sobota 14. března 2015 ve 12:47® Draky
Draky

Tom_Novak> Nooo, tak tam dej 14 návazec a 10 háček. Zvol klasickou průběžku, pokud budeš trhat tak dej silnější návazec a pokud budou ryby padat, tak větší háček. :-)

Sobota 14. března 2015 ve 12:26® Tom_Novak

na tomto rybniku jsou mraky kapru do 40cm kamarád jich už vytahl 10

Sobota 14. března 2015 v 11:54@ prroud

Tom_Novak> Vlastne spravna pripominka,ja jen ze pises o lovu kapru do 40cm :-)

Sobota 14. března 2015 v 11:43® Tom_Novak

tady se jedna o feeder ne kaprarinu.

Sobota 14. března 2015 v 9:44@ prroud

Tom_Novak> Nevedet ze se to teprve ucis a chytas rozumy,rekl bych ze si z nas delas legraci.Jeste nic z toho co jsi jmenoval ze mas a na co a cim hodlas chytat nevypadalo ani naznakem na „chytani“ na jemno :-)

Sobota 14. března 2015 v 9:37® Tom_Novak

chtel bych chytat male kapry max do 40cm.chtel bych chytat hodne na jemno.

Pátek 13. března 2015 ve 21:42® Draky
Draky

Tom_Novak> Nooo tak nám nejdřív řekni co a kde by si chtěl chytat. :-)

Pátek 13. března 2015 v 17:03® Tom_Novak

mám pár otázek jáká montáž se hodí těd z jara.A jaká tlouštka návaezce a velikost háčku

Čtvrtek 12. března 2015 ve 22:46® Draky
Draky

lukino050505> Bohužel tohle pro mě není vhodné řešení. :-)

Ani mě zas tak moc nejde o cenu, ale ty domácí mám prostě radši. Je teda pravda, že za 40 kaček si to krmítko taky nevemu. :-)

Čtvrtek 12. března 2015 ve 12:13® Klobasa
Klobasa

lukino050505> To není špatná cena, pokud by to byl ovšem litr červů, ne pilin, jako ve většině případů. Možná to tak není, záleží jakého máš dodavatele a v jaké jsou ty potvůrky kondici:-) Já vnadím tou hlínou, má to rychlejší efekt, popř. dám trochu strouhanky, jde o to zakalit vodu, červy si ryba najde až na háčku.

Čtvrtek 12. března 2015 v 11:58® lukino050505
lukino050505

Klobasa> K těm červíkům bych uvedl, že je kupuji za 120 korun litr a mám je tak na měsíc. Do toho obalu se toho zase tolik moc nevejde, a pokud tam máš ještě i olovo tak ještě míň. Je to asi tak stejné jako do té natáčky nebo běžného feederového zavíracího krmítka.

Čtvrtek 12. března 2015 v 11:57® lukino050505
lukino050505

jepice> No tak já nevím, jestli kupuješ ten obal samostatně, já malému kupuji tu čokoládu a hračku co je vevnitř a obal jsem dřív vyhazoval bez užitku. Jinak dají se celý sehnat už od 6 korun v akcích a na stánkách. Nemusí to být originál. Dokonce jsem teď viděl takový, že je otvírají podélně. Je to dovoz myslím že s Polska.

Čtvrtek 12. března 2015 v 10:36® Klobasa
Klobasa

lukino050505> Pokud by jsi červy kupoval a nepěstoval, tak mi to zrovna levné nepřipadá. Cca asi jeden kelímek červů na dva hody?

Čtvrtek 12. března 2015 v 9:47® jepice-zruseno

lukino050505> Mě kindrvajíčka nepřipadají být zrovna levná! :-D

Tento příspěvek byl editován 12.3.2015 08:47:16 uživatelem jepice-zruseno.
Čtvrtek 12. března 2015 v 9:36® lukino050505
lukino050505

Draky> Já začal používat obaly od kinder vajíčka navrtám do něj několik dírek různé velikosti. Nahoře a dole vyvrtám malé dírky slabým vrtákem a tím provléknu vlasec. Na kratší hody do 15 metrů stačí samotné a na delší hody tam dám ještě průběžné olůvko. Má to výhodu, že se tam můžou dát jenom samotní červi. Oni těma dírkami postupně vylezou. A náklady jsou nulové.

Čtvrtek 12. března 2015 v 9:02® jepice-zruseno

Draky> Proč ne? V baráku máme sporák taky jenom v kuchyni. Ale nesmí se to přehánět, kolega závodí na feeder a má už uplně černou digestoř :-))

Středa 11. března 2015 ve 22:09® Draky
Draky

jepice> Což natáčky to jsou hezký, ale v paneláku si úplně nemůžu odlejvat olovo. :-D

Středa 11. března 2015 ve 21:34® jepice-zruseno

Draky> Určitě máme, ale například já jsem objevil tyhle super natáčky, ze kterejch by to šlo snadno, ale cenově se to výhodně moc nejeví :-/ http://obchod.zaos.cz/…5mm-1ks.html