Chytej.cz

Feeder

V diskuzi je 22.752 příspěvků, z toho 22752 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Pátek 1. srpna 2014 v 10:40® Jarda Š.

jirin8> Píšou, že je to Medim/Heavy, tedy prut vhodný hlavně na větší středně tažné řeky, na větší hloubky na přehradách nebo na lov kaprů s většími krmítky. Na vyloženě jemnou feedrařinu vhodný není.

Čtvrtek 31. července 2014 ve 13:54® jirin8

zdar, potřebuju poradit. Jaký máte názor na tento prut? A je to medium? http://www.tahoun.cz/…er-mh-35-95g

Středa 30. července 2014 ve 21:23® double-j

Vladis> už mám snad celou řadu Alivia, protože se mi to líbí designem :-) není to žádnej high-tech, ale asi lepší, než ty původně jmenovaný, si myslím :-)

Pondělí 28. července 2014 ve 20:41® Vladis
Vladis

double-j> rádo se stalo. Bylo to opravdu drobet po sezóně ale to jsem zjistil až když jsem to odeslal :-) Šímo je dobrá volba. Jednak jsou pěkně zpracovaná a hlavně u nich funguje případný servis. Narozdíl od těch prutů dole. Momentálně mám od nich tři kousky a naprostá spokojenost.

Tento příspěvek byl editován 28.7.2014 20:45:50 uživatelem Vladis.
Neděle 27. července 2014 v 11:59® double-j

Vladis> díky za vyčerpávající odpověď :-) nakonec jsem to stejně vyřešil už dřív, než přisla a koupil jsem Shimano Alivio a spokojenost :-)

Úterý 22. července 2014 ve 23:11® spike
spike

Rybář Rob> http://www.chytej.cz/…derovy-prut/

Úterý 22. července 2014 ve 23:09® spike
spike

Rybář Rob> Nejrychlejší cestou bude zajít do nějakého krámu a poptat se. Nejlépe obejít těch krámů víc a srovnat ceny.

Důležitou otázkou ovšem je kolik jsi ochotný do něj investovat a kde budeš chytat. Nicméně protože předpokládám, že budeš chodit na řeku i na rybník tak by ti do začátku mělo nejlépe vyhovovat nějaké Medium.

Zkus mrknout po feederech od Mikada. Dělají za přijatelný peníz použitelné proutky a mají 5 rozumně odstupnovaných špiček.

Úterý 22. července 2014 v 18:50® Rybář Rob

Ahoj rybáři kde se dá ve zlínském kraji nejlevněji koupit feeder ?

Pondělí 7. července 2014 v 19:36® Vladis
Vladis

double-j> Giants fishing Fluent XT, LXR Feeder a Abu Garcia Diamond Feeder jsou pruty s totožným blankem a s největší pravděpodobností i vyrobené ve stejné, čínské výrobně. Liší se pouze designem. Jsou to solidní pruty s tužší, progresivní, parabolickou akcí, podobnou Shimanu Beast Master M. Za ten peníz určitě stojí. Osobně bych volil LXR 333. Jednak má proti Fluentu dvoupatková a tedy bytelnější očka,v kratší verzi je má optimálnějí rozdělená a má i pevnější, blbuvzdornější konstrukci. Nezanedbatelné není ani zajímavější provedení s dělenou rukojetí z gumokorku. Problémem všech těchto modelů je neexistence originálních, grafitových,náh­radních špiček. Neštěstí jsou snadno nahraditelné špicemi prům. 2,8mm od Jaxonu, Mivardi, Shimano Vengeance, Mikado atd… V povedení od „ABU“ jsou beznadějně vyprodané a nikdo z majitelů si nestěžuje :-)

Tento příspěvek byl editován 7.7.2014 19:39:23 uživatelem Vladis.
Pondělí 23. června 2014 ve 22:35® double-j

Viděl jsem ho prodávat taky jako LXR Feeder.

Pondělí 23. června 2014 v 19:22® double-j

Chtěl bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s tímto prutem a případně jaký je? Jedná se o FLUENCE XT.

Středa 18. června 2014 v 8:04® abutus

Má někdo zkušenosti. S chytáním cejnů na horní novomlýnské nádrži u Pasohlávek

Úterý 17. června 2014 v 8:34® BigD

malamut> Hmm- je spousta věcí, do kterých nevidím, tak se k nim nemůžu fundovaně vyjadřovat. Každopádně si tím nesmíme nechat kazit radost z chytání. Tahle diskuze je o feederu a to je téma samo o sobě dost pestré, i když nás v těchto dnech šviháci (vláčkaři) určitě komunikací převálcují. Včera na Hostíku kapříci moc nebrali, zato plotice a perlíni do 15-ti cm se mohli ukousat. O nástražky nebude nouze. Přeji hezký den a ať berou!

Pondělí 16. června 2014 ve 23:28® malamut
malamut

BigD> mě je volnej jeho byznys, i kuku za sedmnáct za kilo (to opravdu koupí jen blbec a ten si to asi zaslouží), ale jeho rozhovor v Rybářství prostě skousnout nedokážu a kdyby byl jedinej s rybařinou, tak u něj ne, a s tím názorem nejsem sám. Jeho přednášky jsou mi taky u řiti, viděl jsem kdysi kdesi nějaký video, šoulačku na kapry, moc hezký, on je schopnej šoulat snad i s bivakem :-) Proslýchalo se taky, že je to jeden z největších přebalovačů koulí, ale co je na tom pravdy, to fakt nevím, já na „jeho“ produkty nelapu a nemám to v úmyslu, co se týká červů, ve slušný rybářský prodejně nesmí chybět :-)

Pondělí 16. června 2014 ve 23:04® BigD

malamut> Taky jsem myslel, že bude mít hvězdné manýry, ale je úplně v pohodě. Dali jsme řeč na veletrhu i u něj na krámě a působil fajn. Ten byznys ale rozjel ve velkém stylu- spoustu věcí prodává pod vlastní značkou, dělá přednášky, závodí, má reklamu...... Chápu, že někomu to může připadat přehnané, ale pokud to má živit jeho i zaměstnance, pak je asi na správné cestě a držím mu palce. Jen ty masňáky by objednat mohl… :-D

Pondělí 16. června 2014 ve 22:38® malamut
malamut

BigD> ale jo, to nebylo konkrétně, tak nějak všeobecně, jen že její absence na prodejně mi tak nějak neva. I když u Nikla by mi vadilo asi vše, ale to se dá mluvit o předpojatosti :-)

Pondělí 16. června 2014 ve 21:43® BigD

malamut> Asi máš pravdu, pokud by šlo o živou, ale když prošiju mrtvou na candoška, líp se mi to nahazuje… tam, kam na ně chodím se musí nahodit podél břehu tak 30 metrů a nechci, aby se škubla. Je to ale otázka montáže.

Pondělí 16. června 2014 v 19:12® malamut
malamut

BigD> …anebo jako kaprař bez koulí.

Jehla na rybku je stejně prasárna.

Tento příspěvek byl editován 16.6.2014 19:13:55 uživatelem malamut.
Čtvrtek 12. června 2014 v 18:22® Kubah

Draky> Owner 50339, Colmic NK800, na boilies/pelety mám bezprotihroto­vé Guru.

Středa 11. června 2014 ve 20:51® BigD

olda> U Karla Nikla v Kolíně jsem byl předevčírem a musím říct, že tam má velký výběr kvalitních věcí. Zklamalo mě jen to, že neměli navlékací jehly na živou rybku, ani masňáky. To je jako pekař bez rohlíků…

Středa 11. června 2014 v 16:44® olda
olda

Draky> http://www.nikl.cz/…ear-n500.php N800

Pondělí 9. června 2014 v 15:58® jepice-zruseno

Draky> Já používám háčky s lopatkou, trošku silnějš drátek mají některé typy fudo, takový ten kapříkovský tvar ale i malé velikosti.

Pondělí 9. června 2014 v 15:11® Bigpista
Bigpista

Draky> Silnější háčky najdeš třeba u Mustadu.

Pondělí 9. června 2014 ve 14:48® Draky
Draky

Co používáte za háčky na feeder? Já teď nově zkouším owner 50922, ale potřeboval bych něco doporučit, abych mohl porovnávat. :-)

Navíc bych se jěště potřeboval dovybavit háčkama s tlustějším drátkem.

Čtvrtek 5. června 2014 v 15:32® Cejnař

Na plavačku používám Asso ultra 0,16 a na feeder stejnou značku 0,18 a jsem maximálně spokojenej. Zkoušel jsem na feeder nanofil 0,12 a po dvou měsících šel pryč – zplacatil se a pak se zařezával do cívky.

Sobota 31. května 2014 v 17:08® Draky
Draky

casper> Toho Stroftika bych se nebál. Je to super silon a cena je taky pohodová. Mám ho na vláčáku a příští rok ho asi dám i na feeder – nechal jsem si naivně nějakej jinej silon doporučit v rybářství a moc dobře to nedopadlo, ale jednu sezonu s nim nějak přežiju. :-)

Jinak na kmen bych spíš použil 0,18 nebo 0,20, aby sis mohl dělat návazce z 0,16, což už je dost pevnej silon na kapříka okolo 50. :-)

Sobota 31. května 2014 v 11:23® skwor
skwor

Kubah> Letos ho mám na jednom navijáku taky.

Tento příspěvek byl editován 31.5.2014 11:31:10 uživatelem skwor.
Pátek 30. května 2014 ve 21:52® jepice-zruseno

V Poslední době používám na plavačku a na přívlač vlasce asso 0,12 a 0,14 a jsem spokojen. Jestli jsou v takových průměrech kolem 0,18 nebo 0,20 takhle dobrý, tak doporučuju. Na feeder a vláčku jsem spokojen s vlasci Trabucco T-force Tournament. Na feeder a lehkou položenou mám ale v poslední době vlasce SNACK Cameleon. Kupuji v Husinecký, 150m za 79 Kč.

Pátek 30. května 2014 ve 21:27® Kubah

skwor> já se nejspíše nakonec vrátím ke svému oblíbenému Colmicu Power…

Pátek 30. května 2014 v 16:27® Bigpista
Bigpista

casper> Čau chlape, ty ještě chodíš na ryby? :-)) Chytám vlasce Awa-Shima a Stroft v průměrech od 0,14 do 0,22. Většinu roku odchytám s kmenem z 0,18.