Chytej.cz

Feeder

V diskuzi je 22.752 příspěvků, z toho 22752 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Čtvrtek 13. února 2014 ve 22:36® timbab
timbab

alchymistaskota> No já to sice nepoužívám ale kdybych chytal před stojanem(např řeka) tak bych taky dal dopředu jednu nohu.Pokud bych ovšem chytal „do strany“ tak bych del dopředu dvě.
Beru to jen podle rizika převrácení ale jak říkám,nepouží­vám to.

Čtvrtek 13. února 2014 ve 22:31® alchymistaskota

pfohre> nazdar, Semu-Cartel mám už několik let,.. za ty prachy je to neskonale dobrý proutek,–silný,kvalitně odvedená práce při výrobě,opravdu se povedl,za relativně malej peníz vynikající ,nebál bych se do něj jít,spolehlivej a překvapí svou silou.. Jak na řeku,větší vodu,pěkně se s ním i háže,krásný boj s rybkou,já na něm vydoloval 17kg,–kapř,dost ryb kolem 10kg a bezva,opavdu bych se nebál..

Čtvrtek 13. února 2014 ve 22:26® alchymistaskota

zdravím hoši,:-) nejdu prudit,to se nebujte..-)jen jdu na dotaz?..otázku?.-) V případě klasického tripodu,jak jej stavíte..zásady.. Podle terénu-1 noha dopředu-2 dozadu?Obrá­ceně?.. Nebo podle cílené ryby?.. Jak se Vám chce?. Dle logického myšlení -záběr-kymácení-převrácení?.. Podle čeho se rozhodujete,nechci zakládat otázku,..jen by mne to zajímalo,protože koho jsem viděl,každý to řešil jinak..,ale mohu říci,že 95% má vepředu jednu nohu(vidličku)a vzadu dvě..a každý mi řekl – u každé varianty,že tak jak to má on-je to správně.. Proto bych chtěl požádat odborníky,kterých je zde dosti zkušených-opravdu nerejpu,aby mi to pokud mohou a chtějí osvětlily,podle jakých zásad tripod postavit… díky moc..-)

Úterý 11. února 2014 ve 22:59® sidla
sidla

pfohre> mám heavy a medium solitrona v 3,60 a na Moravu,stojáky dostačující.prut má rezervy i na větší rybu :-) za ty prachy není co vytknout.

Úterý 11. února 2014 ve 22:46® pfohre

FEEDEROVÝ PRUT MEDIUM A HEAVY

Zdravím všechny rybáře.

Rozhoduji se mezi těmito feedrovými pruty a prosím o pomoc s výběrem převážně na řeku (Ohře), občas na přehradu a někdy i na stojáky.Chci koupit jedno M a jedno H. Vaše názory a zkušenosti s těmito pruty? 

1. Sema Cartel Special Feeder 3,6 m 80 g. 2. Imperium Feeder II 3,6 m 20 – 70 g Mivardi. 3. Imperium Feeder II 3,6 m 40 – 100 g Mivardi.4. Okuma Solitron Feeder Medium 3,6 30 –70 g.5. Okuma Solitron Feeder Heavy 3,60 50–100g IM6. 6. Okuma Solitron Feeder X-Heavy 3,6 130g IM6.  Všem předem děkuji za Vaše odpovědi a přeji úspěšnou sezónu.

Pátek 24. ledna 2014 v 16:03® Segoves
Segoves

jepice> je mi to jasný, no s kmenem zkušenosti nemám ale taky sem nad ním přemejšlel, mát tu špulku s 0,9 pletenkou akorát ve fluo barvě, to mě dost odrazuje zvlášť teď v zimě.

Pátek 24. ledna 2014 v 16:01® Segoves
Segoves

PALIVEC> Já tomu taky příliš nerozumím ve většině případů dělám návazec v délce prutu nebo o půl metru delší kvůli převazování tj. přibližně třičtvrtě metru 0,25 metr 0,16 mikrokroužek a metr a půl 0,12. Zkoušel jsem delší i kratší ale takhle mi to na většině místech vyhovuje nejvíc

Pátek 24. ledna 2014 ve 13:58® jepice-zruseno

PALIVEC> V Prví řadě to chce nevolšový ruce a nedržet tu šňůru pod ukazováčkem napevno :-)) U těch 30 plotic / lipánků to je šumák, ale 31 ryba je velká a člověk to nečeká.

Tento příspěvek byl editován 24.1.2014 12:59:02 uživatelem jepice-zruseno.
Pátek 24. ledna 2014 ve 13:30@ PALIVEC

Segoves> Při krátké nymfě žádné ujímání nepoužívám, nebo mám na šňůře kónický ujímaný návazec (nepletený) třeba z 0,30 či 0,20 na 0,15 s mikrokrou­žkem na konci a na tom vlasec 0,08–0,10–0,12…Nejsem nějaký milovník krátké nymfy, ba spíš mne to moc nebaví. Já si radši hodím a když ne na sucho, tak na mokro, nebo dlouhou nymfu. Tehdy má ten ujímaný vlasec na návazci smysl a nemusím nic měnit, jen ten tenký konec. A na frantíka mám návazce délky 9 metrů (spojitě ujímaný monofil) a šňůra mi ani nevyleze z navijáku. Někdy s tím chytám i na sucho s mrńavými muškami… Já tomu nerozumím, jsem jen pouhý amatér.

Pátek 24. ledna 2014 ve 13:21@ PALIVEC

jepice> Ona ta krátká muška s tenkým vlascem chce i vhodný prut, aby ryba ten tenký vlasec neurazila při prudším pohybu. Samozřejmě když se ti při lovu lipanů i na mírně silnější forfach zavěsí pětikilová parma, jak se to stává třeba na Oravě, tak máš dvě možnosti: trápit se s ní velmi dlouho a i tak ji asi urhnout, nebo ji utrhnou hned a netrápit sebe ani rybu. Stačí sklonit prut, aby nepružil…

Pátek 24. ledna 2014 v 10:28® jepice-zruseno

Segoves> Já jsem myslel tenkou pletenku jako kmen…

Pátek 24. ledna 2014 v 0:48® Segoves
Segoves

jepice> S tou mouchou mám podobný zkušenosti a vždycky když to nejmíň čekáš :-D pletenku používá kámoš jako návazec když dem na kapry ale jedinej rozdíl od vlasce vidim v tom že se líp navazuje vlas a uzly mají vyšší životnost

Pátek 24. ledna 2014 v 0:05® jepice-zruseno

PALIVEC> Je to jasný. Funguje to i obráceně – dá se tlustej vlasec, našponuje se to tak, že je špička úplně ohnutá a krmítko tak tak „lepí“ na dně. Když do toho ryba drbne, tak se krmítko odlepí ode dna a kombinace napruženýho prutu a odporu vlasce v proudu jí to spolehlivě načoudí, takže se nemusí ani zasekávat. O mouše radši ani nehovořím, když tám dám z tebou popsaného důvodu slabší vlasec, tak mi to učoudí jako naschvál nějaká slušnější ryba. Nějak to nestíhám na tu krátkou nymfu vodpružit a povolit, jak je to celý nakrátko.

Chytá někdo z vás na feeder na šňůru, nebo třeba ty nanofily a podobně?

Čtvrtek 23. ledna 2014 ve 23:20® Segoves
Segoves

PALIVEC> Můžu se zeptat jak ta tvoje udice na krátkou nymfu vypadá? dáváš před tu 0,10 i kus 0,12? já chytám s 0,16 a pod to forpas z 0,12 ale dneska sem si právě říkal že bych zkusil ještě zjemnit protože rád chytám na drobný mokrý mouchy…dyžtak napiš do muškařiny ať neděláme offtopic dík ;-)

Tento příspěvek byl editován 23.1.2014 22:21:14 uživatelem Segoves.
Čtvrtek 23. ledna 2014 ve 23:11@ PALIVEC

jepice> Před časem se tím zabýval Tychler na MRKu. Zajímavě popsal souvislost mezi hmotností krmítka a průměrem vlasce. Až mne to překvapilo, jaký velký vliv má vlasec na odpor soustavy v proudící vodě. Použiješ tenší vlasec a krmítko zůstane stát…Znám to z muškařiny, pro malý odpor používám i já na krátkou nymfu desítku, ale v souvislosti s feedrem jsem to nějak nevnímal. Říkal jksem si dej těžší krmítko…

Úterý 21. ledna 2014 ve 23:07® jepice-zruseno

skwor> No já sem tam z domova dřív, než na Smíchově. A to i na kole. A to mám cestou ještě vláčecí krám v Dubči.

Tento příspěvek byl editován 21.1.2014 22:08:29 uživatelem jepice-zruseno.
Úterý 21. ledna 2014 v 18:27® timbab
timbab

skwor> Aha,no já nevím kam ani kde byli předtím, takže nic :-D

Úterý 21. ledna 2014 v 18:13® skwor
skwor

timbab> Jenom mě překvapilo, že ze Smíchova přesídlili takhle daleko za Prahu. Do míst, kam už se asi jen tak nevydám…

Úterý 21. ledna 2014 v 17:56® timbab
timbab

skwor> Copak?

Úterý 21. ledna 2014 v 17:53® skwor
skwor

Před časem se tu řešilo Trabucco. Dneska jsem se náhodou ocitnul u její prodejny a teda to je fakt konec světa :-D

Neděle 19. ledna 2014 v 0:34® jepice-zruseno

nnnap> Zlato se hůř odlejvá – má teplotu tání mnohem vyšší, než olovo. Ale mělo by to i svoje výhody, třeba kdyby z něho byly rovnou hlavičky na mušku, nemusely by bejt pozlacený, když by bylo rovnou ze zlata. A taky je docela těžký. Každopádně třpytkaři a někteří muškaři do vody nějaký to zlato i tak nahážou. Takovou typickou ekozátěží na těžko je klasická pytlácká matka.

Sobota 18. ledna 2014 ve 23:15® nnnap
nnnap

Draky> kup si nový baterky do váhy:-D

A vůbec- proč nehážem do rybníka nějakou eko náhradu? Napadá mne třeba zlato. Relativně snadno dostupné, má ho každý na krku, v puse a teď šlo dolů!

Sobota 18. ledna 2014 ve 22:15® Draky
Draky

jepice> No je to nejaky jiny kov nez olovo. Pravdepodobne to zelezo. :-)

Sobota 18. ledna 2014 ve 22:07® jepice-zruseno

Draky> Ne vážně, co je na tom krmítku eko? Je ta destička ze železa místo z olova?

Sobota 18. ledna 2014 ve 21:57® Draky
Draky

jepice> Tim se vysvetluje ta vaha. :-D :-D

Tento příspěvek byl editován 18.1.2014 20:58:00 uživatelem Draky.
Sobota 18. ledna 2014 ve 21:47® jepice-zruseno

Draky> Já se zabývám životním prostředím. Na výrobu Eko krmítka je spotřebováno mnohem méně přírodních surovin, zejména kovů, než na naše běžná krmítka 80 a 100g. Protože chci jít příkladem, používám obvykle krmítka do 20, maximálně do 30 gramů. (Už se mi ale párkrát stalo, že jsem kvůli tomu musel změnit fleka a nebo chytat kousek od břehu, protože to v proudu nedrželo na dně :-D )

Sobota 18. ledna 2014 ve 21:39® Draky
Draky

nnnap> timbab> Jedinej duvod, proc jsem je koupil byl ten, ze me stal 11 korun kus, ale dostava me, co vsechno se sidi. :-D Mozna prave toho napisu „eko“ bych si mel tolik vazit, aby se vaha srovnala. :-D

Tento příspěvek byl editován 18.1.2014 20:39:35 uživatelem Draky.
Sobota 18. ledna 2014 ve 21:33® timbab
timbab

Draky> Musíš kupovat lepší krmítka no :-))

Sobota 18. ledna 2014 ve 21:20® nnnap
nnnap

Draky> inu, eko, bio. Je šetrné k životnímu prostředí a určitě na to dostali od eu dotační titul. Možná, kdybys do toho dostal to správné krmení, od správný fídrgrupy, jako že, bohudík to na rozdíl od kapřtím tak ve fídru nevnímám, pak by to bylo rovných 80 a 100gr.

Sobota 18. ledna 2014 ve 21:11® Draky
Draky

Ne, ze by me tohle zrovna nejak moc trapilo, ale jen me zarazi, jak je slozite si koupit 80g a 100g krmitko. :-D

foto/diskuze/feeder/2014/th-img104408.jpgfoto/diskuze/feeder/2014/th-img104409.jpg