Chytej.cz

Feeder

V diskuzi je 22.752 příspěvků, z toho 22752 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Sobota 26. března 2016 v 16:05® Martin Š
Martin Š

pilot> Žížaly jsem přechovával také, ale přešel jsm raději na hnojáky, protože lovit rousnice večer s baterkou je sice prima, ale je sousta okolností, které tuto variantu ovlivňují. A na hnojáčky si kdykoliv dojdu na zahradu do kompostu. Mě by spíš zajímali ty maný červi, protože jsem je o ohledem na děti nechtěl chovat doma, ale nedávno jsem se doslech , že se prý masňáci odchovávají na psích granulích. A to už by byla schůdnější varianta

Pátek 25. března 2016 v 16:59® pilot

Martin Š> Jeden pán z Ostravy na tel. č. 420 773745339 je " výrobcem " žížal. Naučil to i mně. Dělám si je nyní doma ve 4 přepravkách speciálně k tomu upravených. Zatím ne na prodej, ale jenom pro mne a syna.

Tento příspěvek byl editován 25.3.2016 15:59:50 uživatelem pilot.
Úterý 22. března 2016 v 9:45® Twisp258

hank> zajímal by mě lov candátů na mrtvou/živou rybičku na řekách, Já konkrétně lovím na Labi, tak by mě zajímali nějaký zajímavosti, nebo zkušenosti z lovu candátů feedrem Díky

Pondělí 21. března 2016 v 19:09® Hora
Hora

keramos> proč hnedle pletenku? Stačí vlasec podle gramáže 0,16 – 0,18mm a návazec o číslo slabší a máš o zábavu vystaráno http://www.chytej.cz/…sce-a-snury/ mmáš tady ve článcích čtení na týden . . . :-)

Pondělí 21. března 2016 v 18:39® keramos

Koupil jsem si feeder prut a jakou pletenou šnůru mám použít, co Falcon Dyneema – 0,10mm ? VV dík

Neděle 20. března 2016 ve 3:17® hank

Twisp258> mam ptej se, co te zajima konkretne?

Čtvrtek 17. března 2016 v 15:40® Twisp258

ahoj, máte prosím někdo nějaké zkušenosti s lovem dravců na feeder v létě ? Díky

Neděle 13. března 2016 ve 12:14® Martin Š
Martin Š

Dobrý den , chci se zeptat jestli se někdo v okolí Kolína nebo Kutné hory nevěnuje chovu masných červů?

Pátek 11. března 2016 v 17:45® breca

Draky> zakoupím v průběhu sezóny a dám sem vědět.

Čtvrtek 10. března 2016 v 16:01® Draky
Draky

breca> Ho zkus a pak nám alespoň můžeš poreferovat, já osobně používám Stroft. :-)

Čtvrtek 10. března 2016 ve 13:18® breca

kendy.007> Nezávodím, chytám jen pro zábavu, tak jsem asi trochu mimo mísu. :-) A pokud doporučuješ, rád vyzkouším.

Středa 9. března 2016 ve 21:58® kendy.007
kendy.007

breca> Mimetix chytá pomalu
polovička závodníků

Sobota 13. února 2016 ve 20:19® breca

Měl bych dotaz, zda někdo používáte jako návazcový materiál vlasce Colmic Mimetix. Kmenové vlasce od Comicu používám již drahně let a nedám na ně dopustit. o těchto návazcích však nevím vůbec nic.

Neděle 6. prosince 2015 ve 22:49® Martin Š
Martin Š

Jarda Š.> No právě to si myslím, že bude u mne kámen úrazu. Nejdřív vyšpekulovat správné poměry a pak to pěchování. No snad si s tím poradím a snad i něco zapřáhnu, ale bude to chtít trpělivost.

Středa 25. listopadu 2015 v 1:10® Jarda Š.

Martin Š> Taky je potřeba zkoušet, jak moc futro do krmítka mačkat. Když budeš chytat s futrem založeným na chlebové drti, tak ho mačkej jen velmi zlehka, abys ho „nezabetonoval“.

Martin Š>

Pátek 6. listopadu 2015 ve 14:16® Draky
Draky

mašety311> Tak při rybaření jsem nezlomil zatím nikdy nic, vlastně jednou vláčák jako malej, ale to jsem taky udělal strašnou věc. :-D

Jinak s tim feedrem, to se ti prostě stane, že chvátáš k vodě, na prutě navázaná montáž, která se zachytí o keř, jeden rychlej krok a jsme tam, kde jsme. :-D

Pátek 6. listopadu 2015 ve 13:52® mašety311
mašety311

Draky> Možná blbost,možná nezkušenost.Jemné nářadí chce jemné zacházení.U tvrdých prutů se poškození může projevit až u maximální zátěže nebo zdolávání té životní ryby a to naštve.Samozřejmě vada s výroby být může,ale dvě špičky za sezonu není výrobou.

Pátek 6. listopadu 2015 v 9:02® Draky
Draky

mašety311> Tak já je obě zrychtoval vlastní blbostí, sice u té první jsem do dnes nepřišel na to jak, ale budu v tom hrát určitě jistou roli. :-D

Pátek 6. listopadu 2015 v 8:50® mašety311
mašety311

Draky> Já mám shimano 9 let a špičku jsem nezlomil.Po každým lovu proutek složím,o stromy s ním nekřápu a při náhozu kontroluju jestli není omotanej vlas kolem špičky.Je to uhlíkovej materiál náchylnej na jakýkoliv náraz. Jednička špička snesla čtyřicetiminutový boj s jeseterem 128cm a na řece pár kaprů i přes 70cm.parma 78 cm.Nemůžu si stěžovat.

Sobota 31. října 2015 ve 23:45® Martin Š
Martin Š

Chtěl jsem se zeptat zdali má někdo skušenosti s pruty značky CARPER

Neděle 25. října 2015 ve 22:06® Draky
Draky

A pak, že se Shimano špičky nelámou. Já mám letos na kontě už dvě. :-D

foto/diskuze/feeder/2015/th-img116296.jpg
Pátek 23. října 2015 v 16:23® Martin Š
Martin Š

lukino050505> Děkuji za radu a na jaře hned vyzkouším a zdělím výsledek

Pátek 23. října 2015 v 7:22® lukino050505
lukino050505

Martin Š> Já ze začátku směsi kupoval, dokonce i speciální feeder ale nejvíc jsem spokojený se svojí. Mix rozemleté a nebo stačí i přes noc namočené psí granule v kombinaci s chlebovou a pečivovou strouhánkou a kukuřičným šrotem. Míchám to až u vody podle toho kde chytám, přidám buď šrot a nebo chlebovou strouhánku (víc pojí).

Čtvrtek 22. října 2015 ve 22:33® Martin Š
Martin Š

Na hausboatu u bratránka Orlík 2002. Tady se krásně zapomínalo

foto/diskuze/feeder/2015/th-img116272.jpgfoto/diskuze/feeder/2015/th-img116273.jpgfoto/diskuze/feeder/2015/th-img116274.jpgfoto/diskuze/feeder/2015/th-img116275.jpg
Čtvrtek 22. října 2015 ve 22:18® Draky
Draky

Martin Š> Je to tak, na rybách se odpočívá krásně. :-)

Čtvrtek 22. října 2015 ve 21:37® Martin Š
Martin Š

Draky> To je právě ono já moc kombinuju a pak stejně skončím na začátku a je to to nejlepší. Na příští rok jsem si nachystal pár výprav na vejkend tak jsem zvědav jak mi to vyjde. Stačilo by mi se jen podívat k vodě a zapomenout na civilizaci.

Čtvrtek 22. října 2015 ve 21:22® Draky
Draky

Martin Š> Aby ti směs méně lepila, tak stačí dát méně vody nebo přidat třeba kukuřičnej šrot.

Klidně používej to, co si do teď používal. :-)

Nebo kup jednu směsku, třeba si nech doporučit v krámě a druhou umíchej sám. Vem je k vodě a porovnávej jak se ti s nima pracuje, jak to chutná rybám a tak. :-)

Feeder je takovej, jakej si ho uděláš. Konec konců je to jen prut s citlivou špičkou, nic víc to neumí. :-)

Čtvrtek 22. října 2015 ve 21:08® Martin Š
Martin Š

Draky> O to mi právě šlo jestli kupovat nebo dělat pokusy s mícháním doma. Protože kupovaná směs se mi třeba moc neosvědčila, protože třeba na krajských revírech kolem Kolína mi nejlépe fungoval šrot mýchanej s chlebovou drtí a kukuřicí. Jenže na feeder je to moc hutné a špatně by se to vymývalo z krmítka.

Čtvrtek 22. října 2015 ve 20:55® Draky
Draky

Martin Š> Při nahazování ho dej za sebe jak chceš, hlavně při zdolávání a zejména při podebírání ryby ho nedávej za sebe. :-)

Samozřejmě prut za hlavu tak, aby se montáž nedotýkala překážky za tebou. Ideální úhel si už vychytáš sám.

Úplně nechápu jak to s tím „má cenu vymýšlet“ myslíš. Já například kupuju směsky hotové, konkrétně lorpio. Na běžnej lov mandlovej „megamix“ do kterýho mimochodem sedí melasa jak prdel na hrnec a když chci rybám přilepšit, tak řadu „magnetic“. Ještě na zimu a na jaro kupuju plotici z řady „extra“.

O krmení by se dalo mluvit dlouze a zejména třeba tady hraji je velice zkušený rybář a dokázal by ti o něm povídat hodiny a hodiny. :-)

Jako začátečníkovi bych ti poradil, aby to krmení hezky vonělo nebo i hezky smrdělo a čím studenější voda, tím jemnější krmení.

Tento příspěvek byl editován 22.10.2015 20:56:07 uživatelem Draky.
Čtvrtek 22. října 2015 ve 20:26® Martin Š
Martin Š

lukino050505>

hraji> Děkuji za radu , copak o to kontrolování špičky a vlasce to je pro mne samozřejmostí. Mě šlo o to jak vlastně daleko mohu nahnout prut bezpečně za sebe neboť v jednoum videu doporučují mírně za hlavu a hned na to v další scéně nahazuje s nápřahem, že by přehodil Mácháč. Já si objednal pruty medium 3,30m pro začátek a k nim budu muset asi zvolit tu první variantu a moc to nepřehánět. A dále jsem se chtěl zeptat jestli má cenu vymýšlet nějakou vlastní vnadící směs, protože si myslím, že ze svých zkušenosti z položené a plavačky to bude asi o něčem jiném.