Chytej.cz

Feeder

V diskuzi je 22.752 příspěvků, z toho 22752 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Čtvrtek 22. října 2015 v 9:09® hraji
hraji

Martin Š> nahazování s feederem je stejné, jako nahazování s jiným prutem. Jen je potřeba si zažít některá pravidla. Například před nahozením zkontrolovat, zda se neomotal vlasec kolem špičky. Dělá se to různě, většinou stačí jen popotáhnout za vlasec, zda prochází očky bez velkého odporu. A jinak začít nahazovat s lehkými krmítky a jemně a postupně přidávat na hmotnosti krmítek a síle odhozu. Za jedno odpoledne to budeš mít v ruce. Rozhodně není dobré jít na poprvé na hlubokou řeku se silným proudem.

Čtvrtek 22. října 2015 v 8:57® lukino050505
lukino050505

Martin Š> Nechci dělat reklamu konkurenčnímu webu, ale velice krásný a hlavně poučný videa jsou na stránkách http://www.mrk.cz/ od Martina Maťáka. Já se podle něj naučil zacházet s feederem a to jsem také začátečník tohoto lovu (Chytám od loňského léta).

Středa 21. října 2015 ve 22:42® Martin Š
Martin Š

Dobrý den neboť jsem propadl kouzlu lovu na feeder, rád bych se zaučil na tuto techniku. Pruty mám již objednané, ale co mě nejvíc trápí je technika odhozu neboť jsem byl dosud zvyklí na teleskopy, které si ode mne nechaly mnohé líbit. Poraďte mi prosím jak se nejlépe naučit nahazovat s feedrem a hlavně , abych udělal co nejméně škody.

Pátek 16. října 2015 ve 22:26® Draky
Draky

Už někdo zkoušel fishmallows? Dneska se mně to dostalo do ruky a musím říct, že je to poměrně zajímavá nástraha. :-)

foto/diskuze/feeder/2015/th-img116209.jpgfoto/diskuze/feeder/2015/th-img116210.jpg
Středa 23. září 2015 v 19:13@ datel68

Hledáme fandu feederu který by měl zájem chytat závodně. Ideálně z polabí. Jediná podmínka je opravdový zájem.v případě zájmu napiš na e-mal. olleel@seznam.cz

Neděle 30. srpna 2015 v 11:39® mašety311
mašety311

Dnes mě řeka Morava obdarovala bolavýma rukama.To co dnes jsem již dlouho nezažil a asi nezažiju.Od 5.00hod do 10.00 nástraha nevydržela ve vodě déle jak minutu.Cejnů byl bezpočet a sem tam se pověsil nosál.Největší ryba měla cca 40 cm,ale byl to mazec.Nástraha byla klasika Červi a kukuřička.

Čtvrtek 25. června 2015 ve 21:04® lubo OV
lubo OV

Tomas_Novak13> raketa Spomb ti dopraví cokoliv a kamkoliv.

Sobota 20. června 2015 ve 13:52® Tomas_Novak13

jj.revír je stoajtý revír který dobře znám 16května jsem tam vyhrál závody

Čtvrtek 18. června 2015 v 18:53® Tomas_Novak13

Mám dotaz..Chci chytat na pelety a nevím to které příchutě mám jít, jestli spíš ovocné či masové např halibut krill… Jěště nevím čím nebo jak mám pelety dopravit na krmné místo chci krmit vyhradně peletami a method mixem Chtel bych je dopravovat vetším množstvím..Chci chytat ve střední vzdálenosti. s method kmítkem .Pelety na krmení si chci koupit okolo pruměru 6mm.Mám koupit stejnou příchut? .Mám tam ty pelety dopravit v peveačku nebo v raketě?Díky za odpověd

Pondělí 18. května 2015 v 19:31® bruny

Ahoj chtěl bych se zeptat jestli někdo používáte při feederu odhozovku, a když ano tak jakou. Nebo jestli byste mi někdo mohl něco k tomu napsat.

Pondělí 4. května 2015 ve 13:42® Tomas_Novak13

jepice>Závody jsou na slovenském rybníku milešová .Konáji se 10.května.

https://www.google.cz/…5%A1ov%C3%A1​,+022+01+%C4­%8Cadca-Milo%C5%A1ov%C­3%A1,+Slovensko/@​49­.482713,18.7319269,3a,­75y,90t/data=!3m5!1e2!­3m3!1​s60718367!2e1!3e10­!4m2!3m1!1s0×471414d201a­5ba6f:0×c​71ffcf951ce73f7

Neděle 3. května 2015 v 17:15® jepice-zruseno

Tomas_Novak13> Dovolím si mírně nesouhlasit s Drakym. Pokud se jedná o vodu, kde je hromada větších ryb (třeba cejni, líni, kapříci), může být dobré trošku nějakého zobání přidat, třeba se prodávají takové hodně malinké peleteky. Co se konopí týče, tak to já používám na závody docela často. Je vhodné asi na všechny druhy ryb, které se na feeder dají běžně chytat, důležité ale je, aby to konopí bylo dobře upravené. Konopí lze přidávat namleté syrové, uvařené, opražené a nebo opražené a ještě umleté. Mleté konopí a pražené mleté konopí je velmi často součástí kupovaných dražších krmných směsí. Ostatní tebou navrhované partikly bych asi moc na závody nedával. Ale voňavé pražené konopí je super. Červíci jsou dneska na závodech už samozřejmostí. Potom záleží ale třeba na pravidlech. Když se smí krmit i ručně, většinou nahážu zezačátku základní krmení ručně v koulích nebo ho nastřeluju prakem a do krmítka teprve přidávám červíky. Když se nechytá daleko od břehu a předpokládám, že budou hodně brát mrňavé ryby, tak krmím rukama (když to pravidla dovolujou) a chytám úplně bez krmítka, klidně i oukleje na dlouhý přívěs a červi střílím samotné prakem.

Nejlepší by bylo nám napsat, jakých závodů se chceš zůčastnit, na jakém revíru a tak podobně. Na feederových ligových závodech jsem nikdy nebyl a ani nevím, jestli se tam dá krmit během závodu jinak, než krmítkem.

Neděle 3. května 2015 ve 13:04® Draky
Draky

Tomas_Novak13> Tohle se při závodění do krmení moc nehodí… Soustřeď se hodně na živou (patentka, hnoják, kostňák) a třeba když ti tam najede kapr, tak bych začal přihazovat kuku z plechu. Tím co si zde napsal by sis tvořil selektivní krmení a to na závodech většinou nebejvá žádoucí.

Neděle 3. května 2015 ve 12:12® Tomas_Novak13

Ahoj prominte že otravuji.Mužu při závodním rybolovu do krmení dávat pšenici a konipí,kukuři­ci,peletky atd?neskazím něco??

Pondělí 6. dubna 2015 ve 21:49® jepice-zruseno

Draky> No ono to je tak, že když ryb žerou hodně, tak žerou cokoliv. V podstatě mám nějaký žrádlo a k tomu přidám směs strouhanky a šrotu tak, aby toho bylo akorát, aby to správně lepilo a pak tam dám buď krtiny na řeku nebo opraženou mastnou strouhanku na stoják.

Pondělí 6. dubna 2015 v 16:34® Draky
Draky

jepice> Já to taky tak dělám…v podstatě když to řeknu blbě, tak čím víc je potřeba krmení, tím víc to krmení „ošidím“. :-)

Pondělí 6. dubna 2015 v 16:27® jepice-zruseno

Draky> Marcela sypou normálně závodníci, takže bych se toho nebál, ať je to cokoliv. Když do toho nasypeš kýbl červů, tak bude fungovat cokoliv :-D Já obecně většinou kupuju ty dražší žrádla a pak to míchám se šrotem a strouhankou a někdy dalšíma věcma podle toho, kde se chytá.

Pondělí 6. dubna 2015 v 15:34® Draky
Draky

bruny> No „padnou“ bych úplně neodpověděl…nej­přesnější výraz je „měly by“. :-)

Dokud bude ta dolní zátěž těžší než krmení nahoře, tak padne jak má. :-)

Osobně, když nahazuji method, tak těsně před dopadem lehce dobrzdím rukou silon na cívce. :-)

jepice> Dík no. :-D

Tento příspěvek byl editován 6.4.2015 15:35:04 uživatelem Draky.
Neděle 5. dubna 2015 v 9:50® jepice-zruseno

Draky> My jsme používali něco na cejny a taky na plotice, přesné typy už si nepamatuji, aly byly to ty dražší varianty. Byly v tom červený a oranžový některý :-D

Neděle 5. dubna 2015 v 9:21® bruny

noba> Díky za odpověď

Neděle 5. dubna 2015 v 8:33® noba
noba

bruny> Padnou

Sobota 4. dubna 2015 ve 20:39® bruny

Čau lidi, měl bych dotaz ohledně method krmítek, eště jsem na ně nechytal a letos bych to chtěl zkusit, padnou vždy při náhozu olovem dolu?? nebo to musim nějak udělat??

Sobota 4. dubna 2015 v 17:30® Draky
Draky

jepice> Noooo a jaký by si mně doporučil? :-D

Čtvrtek 2. dubna 2015 ve 22:37® jepice-zruseno

Draky> Marcel má dobrý žrádla, ale jako u každý jiný značky záleží, kterej typ to je. Používal jsem je párkrát, srovnávat si to netroufám, protože u vody je každej den jiná situace, ale osobně jim celkem věřím. Kupoval jsem si i posilovače do šrotu. Myslím, že jsem to párkrát koupil ve Vipě v Újezdu. Používal jsem na plavačku i na feeder na rybářských závodech na Sázavě předloni a výsledek byl vcelku dle očekávání, ale já to míchal ještě s dalšíma věcma a měl jsem v tom dost červů.

Tento příspěvek byl editován 2.4.2015 22:41:00 uživatelem jepice-zruseno.
Čtvrtek 2. dubna 2015 ve 22:10® Draky
Draky

Používá tu někdo krmení MvdE? Stojí jak Lorpio, tak přemejšlim, že bych zase zkusil něco jiného. Musím ho bohužel objednávat z e-shopu, tak se mě nechce kupovat zase úplně naslepo.

Pondělí 30. března 2015 ve 20:56® abutus

Rozhodují se mezi shimano fireblood feeder mh 360 nebo team daiwa 360 máte někdo zkušenosti s těmito pruty

Pondělí 30. března 2015 v 11:28® ryba-de.cz
ryba-de.cz

feedraři,pojďte zkusit: http://www.rybsvaz.cz/…_2002_p1.pdf

Sobota 14. března 2015 ve 21:31® Draky
Draky

jepice> To není nic pro mě. Často měním háčky, délky návazců nebo rovnou celé návazce a do toho všeho toho i hromadu utrhám, takže já jedině s návazcema. :-)

Sobota 14. března 2015 ve 20:00@ prroud

gavlos> To jo,no,ja si prave rikal co na nem muze bejt za zradu,abych si dal pozor :-)

Sobota 14. března 2015 v 19:45® gavlos
gavlos

prroud> jen spatne navazane…neboj uz umim :-D :-D