Chytej.cz

Feeder

V diskuzi je 22.752 příspěvků, z toho 22752 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Sobota 24. ledna 2015 ve 22:24® Draky
Draky

Tak jsem si úspěšně zničil podběrákovou tyč a potřeboval bych doporučit nějakou novou. Co jsem tak koukal (moc jsem nekoukal :-D ), tak se mě docela líbí http://www.tropicliberec.cz/…handle-3-8m/

nebo

http://www.tropicliberec.cz/…t-blue-3-5m/

Pondělí 12. ledna 2015 v 0:14@ michal66

Stavba》Rozstřížená smyčka drží na 100% když ji uvážeš správně.A nebo si ustřihni kus vlasce a navaž ho na kmen ☺

Pondělí 15. prosince 2014 v 19:45® sfox
sfox

Mrakoš> Díky,vyzkouším.

Neděle 14. prosince 2014 ve 22:10® jepice-zruseno

Stavba> Jo to je ono, ten horní. Přiznám se že netuším jak je to ve srovnání s očkovým uzlem pevné, já chytám většinou jenom menší ryby. Mám takové tušení, že někteří rybáři to ještě promtávali tenkým proužkem asfaltové pásky, snad kvůli lepší výdrži toho uzlu? Možná někdo napoví.

Tento příspěvek byl editován 14.12.2014 21:14:02 uživatelem jepice-zruseno.
Neděle 14. prosince 2014 ve 21:20® Mrakoš

sfox> vážu to takhle http://www.chytej.cz/…derove-gumy/

Neděle 14. prosince 2014 ve 21:02® Stavba

jepice> chirurgicky uzel mi naslo tohle… http://www.chytej.cz/…rgicky-uzel/ je to ono ?

Neděle 14. prosince 2014 ve 20:42® jepice-zruseno

Stavba> Já teda vážu balaton na takovej ten promotávanej uzel (myslím, že se mu říká chirirgický). háček dávám na ten fous co trčí jakoby nahoru, takže návazec nebo návazce pak odstávaj a nemotaj se. Dělám to tak i na mouchu.

A jinak nějak extra s motáním problémy nemám. Buď používám tohle, nebo průběžný olůvko se zarážkou z tenkýho proužku asfaltový pásky nebo silvrtejpu a nebo omezeně-průběžnou montáž http://www.chytej.cz/…ezna-montaz/ a nemůžu říct, že by se mi to nějak extra motalo. Trubičky a hadičky nepoužívám, nemám potřebu do vody házet cokoliv navíc, než je nezbytně nutný. Navíc to pak v proudu nutně klade odpor.

Tento příspěvek byl editován 14.12.2014 19:47:39 uživatelem jepice-zruseno.
Neděle 14. prosince 2014 v 17:42® sfox
sfox

Mrakoš> můžeš mi prosím poradit uzel kterým to vážeš na gumu.Dík Fery

Neděle 14. prosince 2014 v 17:13® Mrakoš

Draky> Rovnátko na kmen? Nevím co tím myslíš.

Ta guma je praktická. Máš přívěs připravený v krabičce, vydrží na spoustu použití a u vody to jen navlečeš na kmen. Mám na jednom konci gumy karabinku (do který pak připnu krmítko) a na druhým obratlík.

Neděle 14. prosince 2014 v 17:07® Draky
Draky

Mrakoš> Jojo o gumě už jsem taky slyšel, ale zatím jsem to nevyzkoušel.

Já ten průběžnej přívěs mám tak, že je to zdvojenej kmen a obratlík je překrytej gumičkou, na kmen dávám ještě rovnátko. :-)

Neděle 14. prosince 2014 v 16:48® Mrakoš

Draky> Taky to tak dělám, jenže tam už je ten obratlík – pokud používáš návazec. Někdy (dost často) vážu háček přímo na kmen. Jako zarážka pak poslouží ventilkoguma. A to už je pak páter (nebo průběžka) s jediným uzlem – na háčku. Takže ano, vlastně to jde.

Proti motání se bráním použitím gumy na přívěs. Na gumě je skoro nemožný něco zamotat.

Neděle 14. prosince 2014 v 16:40® Draky
Draky

Mrakoš> No je jiná možnost a pro mě jediná použitelná – průběžný páter noster a pokud chci, aby byl jen poloprůběžný tak nad ten „průběh“ dám obyčejnou silikonovou zarážku.

Rozstřižené smyčky a další podobný věci jsou z mého hlediska na prd. Strašně se to pořád okolo něčeho omotává.

Neděle 14. prosince 2014 v 16:30® Mrakoš

Stavba> Buďto to bude jen rozstřižená smyčka – a tý já co se týká pevnosti moc nevěřím, anebo tam budeš muset dát ten mikrokroužek nebo obratlík. Jiná varianta asi není.

Neděle 14. prosince 2014 v 15:27® Stavba

driv jsem balaton vazal i s pomoci izolacky, aby vlasec nesel na vlasec, ale uz si na to nepamatuju

Tento příspěvek byl editován 14.12.2014 14:28:43 uživatelem Stavba.
foto/diskuze/feeder/2014/th-img111025.jpg
Neděle 14. prosince 2014 v 15:23® Stavba

Zdarec,neporadil by nekdo jak uvazat paternoster bez mikrokrouzku nebo obratliku ? proste jen smycka na kmeni co nebude praskat, tak abych navazec spojil smyckou do smycky. a nevysvetlil by mi nekdo jak by se vazal pulbalaton a obraceny paternoster? nebo je to to samy? diky

Pondělí 8. prosince 2014 ve 14:55® Draky
Draky

lukino050505> Tak to si hezky zachytal. :-)

Já byl nedávno na řece a jen jedna ploticka, zima jak blázen a místo jsem taky moc netrefil.

Stále je potřeba se učit a já mám v zimě ještě značné mezery ve vzdělání. :-)

Pondělí 8. prosince 2014 ve 14:45® lukino050505
lukino050505

Draky> Jo s tím souhlasím, ale já už krmit přestal tento víkend, v sobotu jsem trochu přikrmoval a nic moc výsledek a v neděli jsem si krmení nedělal; chytal jsem o kousek dál než v sobotu protože tam bylo obsazeno a šli mi malý kapříci a líni. Sem tam plotička a cejnek. Jak jsem psal nedávno je to teď o jemnosti. Jinak sem se ptal těch, jak mi seděli na tom sobotním fleku a nic nechytli a to chytali na feeder.

Pondělí 8. prosince 2014 ve 14:27® Draky
Draky

lukino050505> Já bych naopak krmil, ale použil bych malé krmítko a hodně ostrou, jemnou neředěnou směsku. Nástrahu už bych vybral podle toho, jak by otravovala droboť, taky bych začal červem, ale klidně bych zkusil kuku nebo housku nebo nějakou pufinu, případně kombinace.

Hloubku a tišinu bych taky volil, případně třeba výpusť u čističky, kde je teplejší voda.

Nejdůležitější je kapra najít, pak už to zvládne každej. :-1

Pondělí 8. prosince 2014 v 9:38® lukino050505
lukino050505

TimCi> Nekrmit a nebo když už tak tmavý ostrý směsi, smíchat strouhánku krtinec a přidat čili a nebo česnek. Nástraha červík a hlavně zjemnit výbavu a chytat na hloubce a tišině než to zamrzne.

Sobota 6. prosince 2014 ve 22:12@ TimCi

Zdravím :-) Nevedel by mi niekto poradiť čím kŕmiť a na čo teraz zvyknú brať kapre na rieke a na akých miestach sa zvyknú zdržovať. Dakujem :-)

Středa 3. prosince 2014 ve 23:26® Jarda Š.

Tom_Novak> Jak píší kolegové, na method feeder nevymýšlej nic složitého stačí navléci krmítko na kmen,na konec kmene dát obratlík a do něj krátký návazec (cca 10cm) s háčkem 8 – 10 (můžeš ho udělat i s vlasovým přívěsem pro nástrahu mimo háček).

Pátek 28. listopadu 2014 ve 13:31® Tom_Novak

ok díky

Pátek 28. listopadu 2014 v 8:15® Klobasa
Klobasa

jepice> :-D Já taky nerad používám gumy a předevčírem mi poprvé v životě jedna praskla. Naštěstí to vyřešila červená:-D

Čtvrtek 27. listopadu 2014 v 19:31® jepice-zruseno

rákosník> Těžko říct, feeder jsem s gumou ještě nezkoušel :-))

Čtvrtek 27. listopadu 2014 v 15:51® rákosník
rákosník

jepice> Praskaj co jsou třeba v method krmítkách Preston.

Čtvrtek 27. listopadu 2014 ve 12:00® jepice-zruseno

rákosník> Mě teda guma bez varování praskla asi jenom dvakrát nebo třikrát.

Čtvrtek 27. listopadu 2014 v 10:22® rákosník
rákosník

Tom_Novak> Já bych to dal na průběžno bez gumy.Ono krátkej návazec a pevná montáž má velkou ztrátovost.A guma občas nečekaně bez varování praská.Lepší je klasickej method na průběžno,krátkej návezec z vlasce nebo FC 20mm+.

Tento příspěvek byl editován 27.11.2014 09:24:11 uživatelem rákosník.
Středa 26. listopadu 2014 ve 22:36® Draky
Draky

Tom_Novak> No je to navržený tak, že když to rupne tak nejpravděpodobnějc ve kmeni a ryba by tahala krmítko, takže v tomhle stavu rozhodně nepoužitelné a jinak bych řekl, že taky. :-)

Středa 26. listopadu 2014 ve 22:33® Draky
Draky

Nevlastní náhodou někdo „ITM Ruckbag Table top“ nebo „Korum Deluxe Ruckbag“? Oboje je od Korumu…

Přemejšlím, že bych něco takového pořídil, protože je fajn do toho zandat tu židli a hodit to na záda, ale nemám možnost si to vyzkoušet, tak bych se chtěl alespoň poptat jak moc dobrej nápad to je. :-D

Středa 26. listopadu 2014 v 16:45® Tom_Novak

dá se někdy tato montáž použít http://www.mrk.cz/montaze.php?…