Chytej.cz

Feeder

V diskuzi je 22.752 příspěvků, z toho 22752 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Pátek 31. října 2014 ve 21:11® jepice-zruseno

Draky> Ty nějak stříháš tu kukuřici? Já to tam sypu tak, jak to je. Stejně to do sebe nasoukaj i ty nejmenší plotice, i když někdy ani nechápu jak.

Pátek 31. října 2014 ve 13:53® Draky
Draky

KAPRU> Já používám krmení od Lorpia. Z tý nižší řady (megamix) sweet almond, do tý rád přidávám melasu. Z tý střední (magnetic) kapr nebo cejn a černou plotici (extra) používám s oblibou brzo na jaře a v zimě.

Někdy to trochu naředím strouhankou, případně hlínou, to už záleží co si od toho představuju.

Vždycky přidávám nějaký partikl i třeba, když už ryby moc nežerou, tak tam dám trošku roztřihané kukuřice z plechovky resp jí zátkuju do krmítka.

Pátek 31. října 2014 v 9:07® lukino050505
lukino050505

KAPRU> No já teď když už tedy musím krmit, používám kukuřičný a ječný šrot 1–1, zahuštěný strouhánkou a do toho přidávám hlínu, aby to bylo tmavý a dále česnekovou pastu nebo čili pastu a sůl. Krmím ale minimálně. Je chladněji a ryba přestává bagrovat.

Čtvrtek 30. října 2014 ve 20:13® KAPRU
KAPRU

je lepši kromeni tmave nebo svetle

Tento příspěvek byl editován 30.10.2014 19:13:58 uživatelem KAPRU.
Čtvrtek 30. října 2014 ve 20:11® KAPRU
KAPRU

jelepši tenka pletka 04 nebo silon

foto/diskuze/feeder/2014/th-img110271.jpg
Čtvrtek 30. října 2014 ve 20:10® KAPRU
KAPRU

nevite nekdo jake je nejlepši kromeni na chladnou vodu děkuji za odpovědy

Čtvrtek 30. října 2014 ve 20:07® KAPRU
KAPRU

jake je nejlepši krmeni na tetka mam konopaska od spor carp feeder žlute

foto/diskuze/feeder/2014/th-img110270.jpg
Pondělí 27. října 2014 ve 21:01® Draky
Draky

lukino050505> No já používám tu levnou, ale asi už bych do ní znova nešel.

Každopádně ryby zvedám stejně jako Jepičák, takže si myslím, že dokud na ní nedupnu, tak nepraskne.

Pondělí 27. října 2014 ve 20:57® jepice-zruseno

lukino050505> Jo ty tyče praskaj snadno, někdy jí člověk přišlápne a ona odejde potom, jindy se na tom člověk snaží zvednout kapra „na ohyb“. Větší ryby vždycky přiručkuju k sobě tak, aby je nadnášela voda a pak je zvednu jakoby na tah, ne na ohyb. Prostě to držím třeba metr nad tím očkem, zbytek tyče trčí k nebi a já to takhle svisle vyndám, než abych to za každou cenu páčil. My máme tyče ze starejch sklolaminátovejch teleskopickejch prutů, možná že víc vydrží, ale už je máme přes deset let a nikdy se námje nepovedlo zlomit.

Pondělí 27. října 2014 v 11:57® ladamaj
ladamaj

lukino050505>osobně používám tyč k podběráku na trofejní kapry jde o podběrák 1×1 m a bez problémů,měním tak jen podběrákové hlavice se síťkou:-> :->

Pondělí 27. října 2014 v 9:58® lukino050505
lukino050505

Tak jsem letos v létě propadl feederu a postupně si dokupuji i různou výbavu. Nedávno jsem se dočetl, že pokud nechci zlomit špičku u prutu, potřebuji podběrák s dlouhou tyčí. Před měsícem jsem si proto koupil teleskopickou tyč Power Net 3 m za 214 Kč od firmy Mivardi a bylo u ní uváděno, že je určena k podebírání větších ryb. Můžu říct, že jsem s ní byl u vody celkem 3× a velice spokojen (podebral jsem i kamarádovi kapra 54 cm bez problému) až do této soboty. Tuto sobotu jsem byl opět na rybách a chytal se zvýšeného břehu; k vodě bylo asi půl metru. Po několika použití podběráku na cejny a plotice jsem podebíral kapra 58 cm a při tom došlo u zadního a prostředního dílu k prasknutí. Teď nevím, jestli bych to měl reklamovat a nebo nad tím mávnou rukou a pořídit si tyč skládací namísto teleskopické. Napište mi zkušenosti a tip na tyč tak do 500,– Kč.

Neděle 26. října 2014 ve 21:31® jepice-zruseno

KAPRU> Posilovače dávat podle návodu, případně méně. Přesít: Obvykle je lepší krmení přesít, protože se s ním pak mnohem líp pracuje a ve vodě se stejnoměrně rozpadá. Já tedy často nepřesívám, protože je to práce navíc, ale je to určitě lepší. Pokud budeš dávat partikl, tak musí být buď menší než oka v tvém sítu, nebo ho dej jenom trochu do vrchu kýble až do prosátýho krmení, zamíchej ho s ním a bude sloužit pro základní zakrmení. Krmení se obecně zkládá z: Nosiče (např. šrot + srtrouhanka nebo koupená základní směs), posilovače (perníkové koření, Kremkus …) a tzv. udržující složky (partikl, červi, žížaly). Udržující složka proto na dně kýble, kam se dostaneme až ke konci lovu, není tak důležitá (u běžného nezávodního chytání), naopak je třeba při zahájení krmení. Detailnější rady záleží na tom, kde, co a jak chceš chytat.

Neděle 26. října 2014 ve 20:11® PetrZ

Draky> Chápu to tak, že se ptá kolik perníkovýho koření nebo jinýho posilovače dát na půl kila krmení…

Neděle 26. října 2014 v 19:31® Draky
Draky

KAPRU> No první otázce moc nerozumím…jako kolik dát krmení na půl kila perníkového koření?

Na druhou je odpověď ano vždy, ale často to není nutné.

No a na poslední je odpověď ano.

Neděle 26. října 2014 v 17:17® KAPRU
KAPRU

kolik dat na pul kila perniku nebo jineho posilovače je lepši krmeni přesit mužu tet krmeni obohatit partiklem

Čtvrtek 23. října 2014 v 15:59® HaD
HaD

Petr Kabát> http://www.chytej.cz/…zavody/1929/

Čtvrtek 23. října 2014 v 15:50@ Petr Kabát

MS RANGE ZIMNÍ LIGA 2.ROČNÍK

Otevřený závod jednotlivců v LRU FEEDER složená z 5 jednotlivých kol 1.KOLO LABE 20 411050 BRANDÝS NAD LABEM 25.10.2014 PRO­POZICE: 7.30 SRAZ PREZENTACE 8.00 LOSOVÁNÍ 9.00–11.00 1.KOLO 11.00–12.00 OBČERSTVENÍ 12.00–15.00 2.KOLO 15.30 VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ Přihlášení do 23.10.2014 na email kabat.klemp@email.cz Příjezd na závodní úsek: V Brandýse přejet Labe směrem na Starou Boleslav přejet most přez plavební komoru a hned do prava do slepé ulice pak podle vody až na záv.úsek. Jinak všem se omlouvám že se mě nepodařilo zařídit Mlíka. Více na http://msrange.saenger.cz/

Středa 22. října 2014 ve 23:37® Draky
Draky

jepice> U Tomiho problém nebyl, protě Normark na to dlabe…už s reklamací prutu to byla komedie…

rákosník> Děkuji za radu. :-)

Středa 22. října 2014 ve 12:24® rákosník
rákosník

Draky> RS Fish,tam maj LGLD 3oz,stejnej průměr akorát větší očka čož je jedině plus.

Středa 22. října 2014 v 0:23® jepice-zruseno

Draky> Tak na druhou stranu, kdo jinej, než oni v Normarku? Nvím, jestli to u tommiho nějak nevázne, já bych asi sháněl přímo je osobně. Mě kdysi předváděli náhradní šímošpičky ještě v gammarusu, ale to bylo ještě v Praze ve Slezký ulici, od tý doby obchod jednou přestěhovali k Ípáku a jednou zavřeli. Tak nevím, jestli by v Gammarusu ještě dokázali pomoci, ale můžeš je taky zkusit protůrovat.

Středa 22. října 2014 v 0:12® Draky
Draky

jepice> Noo těm se moc dýlovat nechce právě…je pravda, že jsem to řešil s nima přes tomi-kordu, ale moc se neobtěžujou odpovídat…

Nevím jestli má smysl tam volat ještě sám za sebe.

Středa 22. října 2014 v 0:03® jepice-zruseno

Draky> Napsal bych někam do Normarku, oni by tyhle předražený špičky na šímo měli v ČR dýlovat.

Úterý 21. října 2014 v 16:13® Draky
Draky

Nevíte, kde by se dala sehnat náhradní špička na beatmastra (NGLD 3 oz)?

Pátek 10. října 2014 v 15:10® timbab
timbab

troutkiller> Však jasné.Já jen že oba extrémy jsou k ničemu.

Pátek 10. října 2014 ve 14:48® troutkiller

timbab>Festka?Hele já si věci nekupuju aby mi je někdo záviděl ale proto že mám jednoduchej vkus a spokojím se s tím nejlepším:-)) )A hlavně z pěkné věci mám radost!

Pátek 10. října 2014 ve 14:42® timbab
timbab

karasek> No jde hlavně o to, jak říká české přísloví: Soused má kozu, kéž by mu chcípla.

Pátek 10. října 2014 ve 13:30® karasek
karasek

timbab:Bohužel tak to v týhle republice chodí,koupiš si něco hezkého a pochlubíš se s tím a jsi snob:)

Pátek 10. října 2014 ve 12:42® timbab
timbab

troutkiller> Žádný řazení,jeden převod.

Pátek 10. října 2014 ve 12:41® timbab
timbab

karasek> No však tu taky kdysi nazvali trouta snobem, tak se nediv :-)

Pátek 10. října 2014 ve 12:14® troutkiller

karasek>Kámo klíd:-)) )Jepice je mrdkař a přez to vlak nejede.Jeho vrchol je šejk který se mi válí na skříni a nevyhodim je jen z nostalgie a kuly vzpomínkám na dědu a tátu.Lovit s nima už nepudu.Když už jdu na ryby nebo kolo tak mně to musí těšit,je to relax po dlouhém dnu stráveném po většině dohadama s blbcema a ještě se trápit s vrklajícím kolovrátkem nebo skřípajícím řazenim na kole:-(( Fuj Hnus!