Chytej.cz

Feeder

V diskuzi je 22.752 příspěvků, z toho 22752 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Pátek 10. října 2014 v 9:09® karasek
karasek

timbab:Ale já jsem nikde nepsal,že můj názor je správný.Jenom se musím smát,když se tu trout pochlubí něčím hezkým a dražším,tak to u některých jedinců působí jak červený šátek v koridě:)Koníček je o potěšení,ať to stojí,co to stojí a já nemínim skrblit…Vlastně na něčem šetřím,lítám na rogalu vlastní konstrukce,které má klasický duralový rám se stožárem.Dneska to už pomalu nevidíš,ale to retro mě baví.

Pátek 10. října 2014 v 7:09® timbab
timbab

troutkiller> Ale jo já to chápu, mě jen dostalo to, jak napsal: nikdo nepřizná pravdu.Taky bych nechodil s nějakejma verkama, ani by mě to nebavilo.
Ale to co je pro tebe úplnej šunt, je pro někoho hotovej zázrak.
Jsou lidé, kteří na to prostě nemají, a rady typu: počkej a přišetři jsou zcela zcestné.

Pátek 10. října 2014 v 6:33® troutkiller

timbab>Nejde o nějakou pravdu ale o to že když mám nějakého koníčka kterého si chci užít na urovni tak ho nebudu provozovat na šrotovém vybyvení:-(( Je fuk zda jezdíš na kole,motorce nebo rybaříš.Trabant má taky 4 kola a jede,jen málo kdo by s ním dnes jel dnes do Brna:-(

Čtvrtek 9. října 2014 v 18:24® timbab
timbab

karasek> Jen pro zajímavost, kde bereš jistotu, že tvé řešení je správné a máš pravdu ty?Není to snad věc každého? Někomu to stačí a řekne i ty důvody, další nakoupí za desítky tisíc, je spokojený a taky ti řekne své důvody.

Čtvrtek 9. října 2014 v 10:52® karasek
karasek

troutkiller>Hážeš perly sviním,pořád budou jedinci,kteří se spokojí se starou teleskopickou sonou,plastovým šejkspírem a vaťákem…Ale řeknou ti milión argumentů,proč je to tak správne,nikdo nepřizná pravdu:)

Neděle 5. října 2014 ve 22:07® jepice-zruseno

troutkiller> Já sice vydržim sedět celý odpoledne na pařezu, ale některý bedny můžou mít celkem slušný opěrátka. Samozřejmě se v tom asi nedá válet, jako v tom křesle, ale pro někoho, kdo chodí k tý vodě taky chytat ryby to může bejt ideální. Nebo pak jsou borci, který si zajedou na soutok Vltavy s Berounkou až k vodě autem, pustěj si rádio, zavřou si dveře, aby na ně nefoukalo a nemuseli poslouchat hučící silnici a křeslo vůbec řešit nemusej :-D

Tento příspěvek byl editován 5.10.2014 22:08:09 uživatelem jepice-zruseno.
Neděle 5. října 2014 v 0:05® Mysak1

troutkiller> chlapi jsou jen od 100+ ,vid čertíku??? Zbytek jsou děcka.

Sobota 4. října 2014 v 11:24® troutkiller

džigit>Kámo ti jako se svejma 90kg nepřijdu jako chlap jo?:-)) ))

Sobota 4. října 2014 v 11:23® troutkiller

timbab>No nevim ale sedět na bedně 3 hodiny bez opěrky zad bych asi nedal:-(( Jinak nikdo tě nenutí to příslušenství kupovat k tomu.

Sobota 4. října 2014 v 11:22® troutkiller

jepice>Tohle byl samozřejmně příspěvek pro normálního rybáře co má ryby jako koníčka a chce si to užít,né pro lumpenproletariát co si kecne na pařez a po ukončení lovu by si ho nejradši odnesl domu do kamen!

Sobota 4. října 2014 v 1:13® jepice-zruseno

Draky> Já jsem línej chodit pěšky, tak jezdím na kole :-)

Pátek 3. října 2014 ve 12:31® Draky
Draky

jepice> No já bych na kole vez těžko i futrál s prutama. :-D Takže to mam buď kam dojdu pěšky (s tím vším co nosím k vodě to moc daleko není :-D ) nebo jezdím s bráchou autem a tam už se nějak složíme. :-D ¨

timbab> No já bych ocenil asi jen ten přídavnej stoleček, prut bych tam taky nechtěl mít přidělanej, ale to přidělávání věcí mně zrovna trápí nejmíň. :-)

Pátek 3. října 2014 v 10:23® jepice-zruseno

troutkiller> V tom se musí uplně labůžovsky sedět, vidličky přidělaný hnedka u nohy, dlouhej podběrák, to se v tom může člověk válet celou dobu chytání a vstát až když se jde vymočit. Problém je, že tohle bych na kole spolu s dalšíma věcma asi neodvezl a pochybuju, že by se mi to nějak rozumě vešlo do kufru od auta i s vercajkem. To už mi přišla rozumější taková ta malá bedna s nastavitelnejma nohama, do toho se dal dát alespoň všechny věci.

Pátek 3. října 2014 v 7:30® timbab
timbab

troutkiller> Kdybych chtěl mít věci přidělaný na křesle, tak si koupím plavačkovou bednu :-) Jinak křeslo je to dobrý.

Čtvrtek 2. října 2014 v 19:48® džigit

troutkiller> ale nic pro chlapy,jen do 100 kg :-))

Čtvrtek 2. října 2014 ve 13:08® troutkiller

Draky>Má ho kámoš a já se do něj chystám na zimu.Drahý je ale přiděláš na něj hafo příslušenství a to se mi líbí.Od Korumu mám spoustu věcí a nemužu proti nim říct křivé slovo.

Čtvrtek 2. října 2014 ve 12:04® Draky
Draky

troutkiller> Přemejšlím nad ním už delší dobu, ale už je to na mě docela raketa za křeslo, takže budu hledat nějaké bazarové.

Ty ho vlastníš? Má nějaký vady na který bych si měl dávat pozor?

Čtvrtek 2. října 2014 v 7:41® troutkiller

Draky>Což KORUM?Je sice dražší ale parádní.

Čtvrtek 2. října 2014 v 0:07® Draky
Draky

Tak se pomalu poohlížím po nějakém hezkém křesílku ve kterém bych si pohodlně poseděl u vody. No a samozřejmě bych byl rád, kdyby mě někdo nějaké doporučil.

Přál bych si, aby mělo nastavitelné nohy (velký rozsah nastavení), dobře se skládalo, nastavitelná opěrka zad, bylo stabilní a samozřejmě i hmotnost hraje svou roli – nejsem šerpa. :-D

Středa 1. října 2014 v 8:09® lukino050505
lukino050505

Tak sem se včera zastavil v rybářských potřebách a dostal prázdný tubus na feedrové špičky s tím, že to stejně vyhazují. Hurá už se nemusím obávat, že jí zlomím při přepravě. K prutu jsem jí připojil suchým zipem a je to perfektní

Středa 1. října 2014 v 0:42® jepice-zruseno

lukino050505> Dobrej nápad – nebo stačí kus tenčí trubky nechat říznout někde v obchodě.

Úterý 30. září 2014 v 8:10® lukino050505
lukino050505

ladamaj> Jasně, když budu chytat pokaždé někde jinde, tak se rozhodnu podle vody až na místě, ale pokud budu jezdit na jednu a tu samou vodu, tak se mi jeví jako zbytečný pokaždé přijít o cca 25 cm vlasce protože to znovu navážu stejným způsobem jako předtím. Už vím, co udělám; pořídím si ještě jeden tubus na špičky a po ukončení lovu vyndám špičku, dám jí tam samostatně a stáhnu to suchým zipem k prutu. Tím to zabezpečím před poničením a bude to.

Pondělí 29. září 2014 ve 14:27® ladamaj
ladamaj

jepice>ok četl sem to jen v rychlosti.Jinak navazuji až u vody podle okolností.

Tento příspěvek byl editován 29.9.2014 14:28:23 uživatelem ladamaj.
Pondělí 29. září 2014 ve 13:18® jepice-zruseno

ladamaj> Já reagoval na tu přepravu (navázanej prut). Tam je určitý riziko … :-D

Pondělí 29. září 2014 ve 13:08® ladamaj
ladamaj

jepice>naprosto souhlasím za normálního zacházení při lovu sem ještě žádnou nezlomil.Pokud na tom bude větší ryba musí podle toho také jednat a ne to rvát za každou cenu.:->

Pondělí 29. září 2014 ve 12:40® jepice-zruseno

lukino050505> No tak si ale kdyžtak nestěžuj, kdybys to opravdu zlomil :-D Že něco dělám já a doporučím to, neznamená, že je to tak správně :-D Ale já zlomil špičku od feederu vždycky jenom tak, že se mi omotala vlascem a já si toho nevšiml a snažil se nahodit …

Pondělí 29. září 2014 v 9:41® lukino050505
lukino050505

jepice> Jo tak dík, já měl strach, abych to nezlomil, přece jenom je to jemný a já na to nejsem zvyklý, takže asi požiji suchý zip a pozapínám to na několika místech, aby se to nehnulo. Díky za radu

Pondělí 29. září 2014 v 9:20® jepice-zruseno

lukino050505> U toho teleskopickýho feederu to normálně poskládáš, vytáhneš špičku, a otočíš jí opačně a přichytneš gumičkama. Ten camfrňous z vlasce, olůvka a háčku si musíš nějak v baťohu vyřešit – třeba přigumičkovat a podobně. Hodně gumiček toho dost vyřeší :-D

Pondělí 29. září 2014 v 9:11® džigit

lukino050505> existuje,enem musiš zapojit myslivnu :-))

Pondělí 29. září 2014 v 8:45® lukino050505
lukino050505

Feeder položená 17:2 včera jsem to poprvé vyzkoušel a opravdu to funguje. Byl jsem 4 hodinky na rybách a nevěřil to jak feeder funguje. Takový záběry co jsou na tom vidět, to bych normálně nesekal a teď sem to zkusil a hned tam něco bylo; sice ne velký, ale plotice, cejn, línek a povedl se i kapr 54 cm; s ním tedy byla dřina a dostával jsem ho asi 20 minut, ale zase to byl zážitek. Chytal jsem na 18 vlasec s průběžným olůvkem bez krmítka a malý háček. Na položený jsem měl stejný háček, olůvko, ale vlasec 25. nástraha kukuřička s červíkem. Kamarád chytal na položenou a na brčko a ten měl výsledek 9:1 takže feeder vyhrál na celé čáře. Našel jsem na tom jedinou chybu a sice, musím to pokaždé na konci chytání uříznout a pak, i když příště půjdu na stejnou vodu znovu navazovat. Neexistuje nějaký způsob šetrně to sbalit, abych nemusel pokaždé znovu navazovat. Připadá mi to jako zbytečná ztráta vlasce v délce cca 25 cm; podotýkám, že nechytám na návazce.