Chytej.cz

Feeder

V diskuzi je 22.752 příspěvků, z toho 22752 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Sobota 27. září 2014 v 1:18® dav

Zdravím všechny, potřebuju pomoct se zarážkama Cralusso olive rubber stopper ( gumový olivky na drátkách) hodně je používám na průběžky a vždycky až ke konci love mi teprv došlo, že po stažení je znova nenavlíknu ani na vlasec a ani na drátky (mám gramlavý obě ruce :-)) . Neznáte nějakou fintu jak navlíct nebo opětovně použít? Díky za jakoukoli radu, ať se věsej na háky.

Čtvrtek 25. září 2014 v 8:14® lukino050505
lukino050505

Tak ho mám, včera jsem ho koupil za 589,– Kč. je to Balance Tele Feeder délka 3,30 zátěž 10–40 a má to špičky 1/2oz, 1oz, 1 1/2oz tak už se těším na neděli, abych ho vyzkoušel. Dám pak vědět.

Středa 24. září 2014 ve 12:37® Draky
Draky

lukino050505> Jak píše Jepičák. Návazce jsou naopak levná záležitost a kolikrát ti mohou zachránit aspoň to olůvko.

Co se toho prutu týče, tak si ho asi dojdi osahat pokud máš možnost. Je potřeba aby špičky nebyly zbytečně tvrdé a prut měl asi spíše delší akci, když chytáš takhle kousek od břehu. :-)

Středa 24. září 2014 ve 12:19® jepice-zruseno

lukino050505> Tak jestli bys stejně kupoval měkčí prut, tak si můžeš rovnou ten feeder pořídit. My máme doma za ty roky už tolik vercajku, že mě ani nenapadlo, že se u tebe nic jemnějšího nemusí vyskytovat :-) Pro tvoje chytání by se asi hodil i prut z kategorie picker. Je to zjednodušeně řečeno měkčí feeder. Návazce klidně používat můžeš – stačí koupit za cca 60 – 100 kč špulku se slabším vlascem, než je kmen. Pak se často utrhne jenom návazec a olůvko zbyde. Buď se dá místo izolačky obratlík, nebo se za izolačkou na kmeni udělá očko, do kterého se návazec připevní. Další možností je montáž se smyčkou, kdy ani izolačka ani obratlík není potřeba: http://www.chytej.cz/…ezna-montaz/ Pokud chytáš tak, jak popisuješ, tak bych se telefeederu nebál. Jestli budeš mít sema balance 10 – 40 g, tak by to mohlo být ideální. Já na feeder nejčastěji používám kmen 18 a návazce 16 a 14, na cejny a plotice a menší kapříky stačí 16/ 12 nebo 14.

Tento příspěvek byl editován 24.9.2014 12:24:03 uživatelem jepice-zruseno.
Středa 24. září 2014 v 8:17® lukino050505
lukino050505

jepice>,® Draky Chlapi díky za odpovědi. No já chytám většinou na stojáku, kde se nesmí zakrmovat a ani používat krmítka. Odhod tak ±25 metrů. (Kapři tak do 50 cm a bílá ryba). Na řece chytám tak 10× do roka a tam se zase chytá asi do 10 metrů od břehu (Plotice a Cejnci). Jenom sem si myslel, že zjemním techniku; tedy slabší vlasec protože menší háčky už používám dávno a že když budu mít feeder tak mi to vlasec lépe snese než tvrdý prut a k tomu že mi dopomůže právě ta špička. Zkoušel sem chytat na to, co mám s 18 vlascem a pořád při záseku trhal a to jsem měl povolenou brzdu. Viděl jsem kousek od sebe chlapíka, co chytal na feeder a ten problémy neměl. Pokecal jsem s ním a říkal, že chytá na 16, ale že mu to vlastně prut vyrovná jako by měl 25. O feedrování jsem toho docela dost přečet a shlédl i instruktážní videa tak jsem to chtěl vyzkoušet. Velice se mi to chytání zalíbilo, protože to není jenom ta klasika: zabzučí a sekneš. Opravdu jdu do feedru a proto jsem se ptal, jestli si nenaběhnu s tím teleskopem, abych ho hned někde nezničil. Jo ještě návazce nepoužívám, protože je tam špatný dno a dost se trhá, to bych se nedoplatil; takže mám navázaný koncový háček, asi 15 cm nad tím izolačku a průběžný olůvko velikost 10 – 15.

Úterý 23. září 2014 v 17:48® jepice-zruseno

lukino050505> Jestli chodíš na tekoucí vody, tak ti pořádnej fídr pomoct může. Sám telefeeder nemám, ale obecně by se dalo říct, že na mírně tekoucí vody a lehčí zátěže bude stačit, na hrčáky a velký řeky, kde se používaj hodně těžký krmítka bych si dal možná trochu pozor. Kolega telefeeder má a je spokojený, ale chytá s tím de fakto jenom klidnější úseky a rybníky. Myslím, že je akorát línej věšet policajta. Fídr má jedinej efekt – ryba se při vhodný sestavě připozasekne sama. To se dá asi docílit i lehce předšponovaným předšpičkovým policajtem. Já chytám tedy buď na feeder a nebo s obyčejným prutem na meziočkového policajta – tenje dle mého názoru velmi vhodný na lehké průběžné montáže do klidnějších vod. Rozepisovat tady proč, to nebudu, to by bylo na dlouho. Draky má pravdu, že feeder nemusí být až taková spása. Já jsem dřív i bez feederu používal lehkou položenou s měkčími pruty a jemné montáže a nepozoruji zásadní rozdíl v počtu záběrů. Dokonce mám někdy možnost srovnání, protože ty pruty různě střídám, a na klidných vodách bych neřekl, že je feeder o tolik lepší. Na tekoucích asi opravdu lepší je, nebo je chytání alespoň jednodušší.

Tento příspěvek byl editován 23.9.2014 17:52:38 uživatelem jepice-zruseno.
Úterý 23. září 2014 v 17:36® Draky
Draky

lukino050505> Řekl bych, že se na to špatně díváš. Feeder jako technika lovu ti rozhodně více ryb nepřinese. To co přináší ryby je změna návazců, jiná krmítka, různé směsky do krmelců přemýšlení nad tím co děláš a spousta dalších věcí.

Jestli si jen koupíš feedrový prut a budeš dělat vše jako do teď, tak se nic nezmění. Teda jedna věc jo a to bude novej prut.

Pokud se ti nechce feedrovat nebo se ti tato technika lovu z nějakého důvodu nelíbí, tak jí používat nemusíš (aspoň já jsem to tak pochopil z toho co si napsal, že se ti do toho úplně nechce).

Chytej pořád na klasiku a jen k tomu přidej rady, které čteš/znáš od feedrařů.

Stejně jako oni musejí měnit tvrdosti špiček, tak ty budeš muset měnit váhy předšpičkových policajtů. Měnit a zkoušet různé návazce, různá krmítna, tloušťky vlasců, velikosti háčků a mnoho dalšího.

To samé platí i pro plavanou.

Teď tedy záleží co vlastně chceš – změnit techniku lovu nebo chytat více ryb.

Tento příspěvek byl editován 23.9.2014 17:37:23 uživatelem Draky.
Úterý 23. září 2014 v 16:15® skwor
skwor

Nakonec jsem sehnal ty 20g JSA B, díky za rady.

Úterý 23. září 2014 ve 13:33® lukino050505
lukino050505

Ahoj vespolek. Chci vyzkoušet feedrování protože každý říká, že nachytá víc ryb než na klasiku (plavaná, položená) a nechci do toho moc investovat alespoň zatím. Nemáte někdo zkušenost s Balance Tele Feeder (cena 589,– Kč). Zdá se mi velice cenově slušný a hlavně je to teleskop a tím pádem skladný což já potřebuji, protože na vodu dojíždím i MHD. Nevíte jak je kvalitní; jestli něco vydrží.

Úterý 16. září 2014 v 19:44@ Palivec

skwor> Tohle jsem myslel.

foto/diskuze/feeder/2014/th-img109594.jpg
Úterý 16. září 2014 v 19:42@ Palivec

skwor> Nemyslíš toto? Napiš si v Google feede krmítko, zvol si zobrazení jen obrázků a máš jich tam jako hnoje. Tady to máš: http://lnk.sk/kzw

Sobota 13. září 2014 v 15:06® Vladis
Vladis

gospr> ahoj. Možné jsou obě varianty. Osobně na podobných vodách používám raději paternoster-(1/2 balaton) s větším a lehčím (cca 20–30g)košíkem na konci kmene. Čím větší a lehčí, tím méně zapadne. Vzdálenost od bočního návazce s háčkem, by měla stačit asi 35–50cm. Tedy aby zůstal alespoň návazec s nástrahou nade dnem. Směs v krmítku sušší aby alespoň část obsahu vypadla ještě při klesání. Lepivost směsi, tedy v závislosti na hloubce. Protože se krmelec zabodne do bahna a má odporu, potřebného pro našponování vlasce dostatek až nadbytek, používám i silnější kmenový vlasec 0,20 –0,25. Samozřejmě i návazec musí být silnější aby se při samoseku větší ryby, působícímu proti odporu zapadlého krmítka, nepřetrhl. Volil bych podle cílové nebo předpokládané ryby, cca 0,14 –0,20mm. Při použití amortizéru je možné použít i tenčí návazec. Ten ale nepoužívám.

Pondělí 8. září 2014 ve 12:14® gospr

noba> dekuji za radu a jakej typ navazcu mam pouzit při bahnitem dne průběžnou nebo pevnou

Neděle 7. září 2014 ve 23:22® noba
noba

gospr>gramaz zátěže závisí na špičce jakou tam máš, čili zátěž dej takovou, aby se při dosponovavani špičky neposouvala po dně.

Odesláno prostřednictvím aplikace SmartChytej.
Neděle 7. září 2014 ve 12:48® gospr

dobrej chtelbych poradit s výbavou krmítky a navazci na feeder koupil sem si prut 40–120g ale nevym jakou zatez mam pouzit když chitam na rybnicich prevazne kdeje bahno a není tam zadny pevnej teren předem moc dekuji

Čtvrtek 4. září 2014 v 8:01® Stehlik75

Zajimavé rady a tipy k feedru najdete http://www.inrybar.cz/lov-na-feeder/ myslím že se tam řešili i ty krmítka taky v diskuzi pod nějakým článkem.

Středa 27. srpna 2014 v 8:45® skwor
skwor

rákosník, jepice> Děkuju.

Tento příspěvek byl editován 27.8.2014 08:45:51 uživatelem skwor.
Středa 27. srpna 2014 v 8:12® rákosník
rákosník

No ty woe,to jse my zase něco povedlo:)

Středa 27. srpna 2014 v 8:10® rákosník
rákosník

skwor> Preston open Ended.

foto/diskuze/feeder/2014/th-img109165.jpg
Pondělí 25. srpna 2014 ve 21:28® jepice-zruseno

http://www.rybarstvopolovnictvo.sk/…808109c31798 Já u našel na netu jenom tohle, ale viděl jsem dřív někde v obchodě takový nějaký jednodušší. Prodávalo se dřív tuším jako hnědý obyčejný, jakoby plastová trubička s dirkama, závaží se zahlýma koncema a O kroužkem na karabinku. To ale taky nevím, kdo mohl být výrobce, silně mi konstrukcí připomínalo takový ty drátěný s gumovým O-kroužkem a stejným závažím, místo klece tam byla ta trubička. Možná to má stejný původ. JSA dělá tohle podobný krmítko, ale to má hodně děr. http://rybarska-krmitka.heureka.cz/…-plastove-b/ Edit: Podle novýho katalogu to JSA už neprodává, má jenom tenhle výběr: http://www.jsafish.cz/…age00026.htm

Tento příspěvek byl editován 25.8.2014 21:34:30 uživatelem jepice-zruseno.
Pondělí 25. srpna 2014 ve 20:09® skwor
skwor

timbab> To co hledám ne :-((

Pondělí 25. srpna 2014 v 19:48® timbab
timbab

skwor> Tady ho nemaj? http://www.carpsystem.cz/krmitka

Pondělí 25. srpna 2014 v 19:29® skwor
skwor

jepice> Hele popsat to neumí… Není to klasická mřížka, je tam jenom pár otvorů po stranách. Fotku nemám.

Pondělí 25. srpna 2014 v 18:42® jepice-zruseno

skwor> Myslíš to od JSA? Nebo nějaký celoplastový? Já mám na feeder poměrně rychlý naviják, takže všechno serfuje hnedka ven, nejlíp cejni. Většinou když zaváznu, tak ještě před tím, než začnu navíjet.

Pondělí 25. srpna 2014 v 11:08® skwor
skwor

Nevíte, která firma vyrábí plastová feederová krmítka? Kdysi jsem je měl a byly super na vody s vázkami nebo zarostlým dnem – šly okamžitě k hladině. Díky.

Pondělí 25. srpna 2014 v 10:10® timbab
timbab

rákosník> Jako loni.

Pondělí 25. srpna 2014 v 9:41® rákosník
rákosník

Tak jak je to tady:)

Středa 20. srpna 2014 ve 23:01® standalos

mam na prodej nove 2 navijaky levne

Odesláno prostřednictvím aplikace SmartChytej.
Neděle 10. srpna 2014 v 10:53® sseda
sseda

Tak muj první úlovek na feeder :-)

foto/diskuze/feeder/2014/th-img108830.jpgfoto/diskuze/feeder/2014/th-img108831.jpg
Čtvrtek 7. srpna 2014 ve 14:12® rákosník
rákosník

Já měl jinou Crestu,jedno mají společné krom Cresta team feeder.Mají falešný korek,který časem dělá neplechu.