Chytej.cz

Domácí výroba woblerů

V diskuzi je 12.371 příspěvků, z toho 12371 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Neděle 13. prosince 2015 v 19:04® Malenovičák
Malenovičák

Tak jsem pomalu do vyřezával cca 30 kousků dělám kostřičky a to mě moc opravdu nebere. Nakoupil jsem lopatky a řeším problém jak je přilepit a čím. Vteřiňák to narušuje a láme se to. Čím to lepíte vy a čím to zatmelujete já si koupil dvousložkový tmel v drogerii. Lepíte lopatky před barvením nebo na konec.

Tento příspěvek byl editován 13.12.2015 18:05:01 uživatelem Malenovičák.
Středa 2. prosince 2015 v 18:11® BigMike

Old Wolf> :-)) )) a umíš to dodneška! A světe div se, já na to přišel – pokus – omyl a to opakovat dokud to nevyjiskří a nebo se to nenajde:) Koupit nový vypínač, dotáhnout šroubky v krabičkách… Je zapojené světlo na zásuvky, to vše napojené a natažené odněkud ze zdi… Na starý retro vypínač jsem sehnal nový vnitřek, skoro vše sedí, jen ten vypínač uvnitř je tak úzký, že zapadá do drážky gumového vypínače co na to jde jako krytka. Takže to nefunguje, musím to nějak vykoumat, dát příčníky nebo tak něco. By se poblil!

Středa 2. prosince 2015 v 17:51® Old Wolf

BigMike> Svého času ,ještě když byla středozem a Mordor nás učili v učňáku takovou básničku :Jsi li pekař ,nebo švec ,pamatuj si jednu věc.Vyvaruj se z proudem styku ,neinstaluj elektriku.Instalace elektriky .vyžaduje odborníky. :-)

Středa 2. prosince 2015 v 16:30® BigMike

Venca Zelenka> nic ti neuteklo, já to dal nějak omylem do wobů místo do přívlače:) Mezitím mi tam ujel vlak, takže je to jen takové zpestření diskuse tady.)) Já doma řádím – nejde el. ve sklepě, zjišťuji proč, hrabu se v krabičkách , vypínačích – nejsem elektrikář:( Do toho jsem opravil retro baterii starou 25 let co je v koupelně, namontoval, pustil vodu a šel do sklepa hloubat – vyplavená koupelna.))) Reparát přimontování jsem už zvládl, uklizeno, vytřeno na vánoce je také… Hrůza!

Středa 2. prosince 2015 v 15:01® Venca Zelenka
Venca Zelenka

Něco mi uteklo? A jaký to má vliv na velikost a náklon lopatky :-D

Středa 2. prosince 2015 ve 12:07® Old Wolf

BigMike> Miku myslím,že tohle se ze spodu změnit nedá.Ty věci jsou tak ošetřené z hlediska zákona ,dekrety na revíry,hierarchií stanov atp..že ta osoba,která by to chtěla změnit, by musela být mimořádná osobnost,něco jako mesiaš.Myslivci šli na to jinak ,lobing přímo v parlamentu u poslanců (chtěl bych vidět kolik to stálo divokých prasat život :- ) apod..Ty rád hloubáš ,zkus pohledat kde skončil doktor Poupě po odchodu z ministerstva zemědělství do důchodu.Podílel se velkou mírou na konceptu ryb.zákona.

Tento příspěvek byl editován 2.12.2015 11:10:06 uživatelem Old Wolf.
Středa 2. prosince 2015 v 11:44® BigMike

To by musel člověk jít do výboru MO, pak se o to začít všeobecně zajímat, brát, pak by musel kandidovat do výboru kraje, zajistit si odpovídající podporu při volbách aby to vyšlo, atd. atd. Máte někdo na to čas, nervy, elán? Pak se tam snadno dostanou lidi, co k vodě asi a ani moc nechodí, touží spíš po funkci, být důležitým a tudíž to dopadá jak to dopadá!

Tento příspěvek byl editován 2.12.2015 10:45:12 uživatelem BigMike.
Úterý 1. prosince 2015 v 0:51® Kuba27
Kuba27

Venca Zelenka> Dobře děkuji, na příště se polepším a snad to už i vyjde líp :-)

Úterý 1. prosince 2015 v 0:44® Venca Zelenka
Venca Zelenka

Kuba27> Takto nastavená lopatka může být i fajn na potápivém, na plovoučku to víc nakloň a možná aj trošičku větší, lepší udělat větší, lehko ji na prototipu pokrátíš :-)

Pondělí 30. listopadu 2015 ve 22:50® Kuba27
Kuba27

Tak jsem vytvořil tohoto woba. Je dobře vyvážený i má velice hezky pohyb tělíčka. Jediny co tak jde max 1cm pod hladinu. je to tím jak mám moc kolmo lopatku?? :-) nebo že je moc krátká? Asi mi to zrovna u něj nevadí, třeba bude fajn v létě na štiky někde v mělčině. Ale abych věděl co přesněji upravit při další tvorbě.

foto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2015/th-img116936.jpg
Pátek 27. listopadu 2015 ve 13:41® Old Wolf

Malenovičák> Woby teď nalakuj,stačí jenom tak .aby nesály vodu.Po usušení nalep ze spodu 2stranou lepící pasku a na ni postupně přilepuj olůvka různých velikostí a do různé části wobu,tím naprosto přesně zjistíš jakou a kde zátěž dát.Pak něco malinko uber na lak a lopatku.Je dobré koupit malou váhu,které váží alespoň na desetiny gramu ,hodně pomůže.

Pátek 27. listopadu 2015 ve 13:36® Old Wolf

Kuba27> Samozřejmě si můžeš udělat wob bez zátěže.Rapala OF nebo Husky nemá zátěž žádnou a přesto jsou to vynikající woby.Pokud máš nějaký se jmenovaných wobů ,tak je zkopíruj.

Středa 25. listopadu 2015 v 15:50® BigMike

Malenovičák> něco dle origoše, ale většinu spíš dle sebe, zkušeností na co jdou a nejdou… Mrkni na ty články tady nebo i jinde. Já tu někde mám asi 2 a je to tam myslím stručně a jasně. experimentovat můžeš až ti budou chodit ty základní, vykročeno máš dobře.))

Úterý 24. listopadu 2015 ve 21:17® Venca Zelenka
Venca Zelenka

Malenovičák> Pro začátek, bych okopčil nějaký original a pak bych si dělal vlastní návrhy, ale ikdyž ho okopíruješ do mrtě, tak vyvážení bude jiné díky jinému použitému materialu. Prostě to nějak udělej a uvidíš jak se to bude mlet ve vodě, pak budeš s každou další stovkou lepší a lepší :-) On ti i následný lov sám ukáže na co ryby líp slyší a v kterou dobu.

Úterý 24. listopadu 2015 ve 20:58® Malenovičák
Malenovičák

Ještě jedna věc. Tvar a velikosti si vymýšlíte, nebo je kopírujete od originálu.

Úterý 24. listopadu 2015 ve 20:57® Malenovičák
Malenovičák

Za posledních 14 dní jsem přečetl všechny, ale zkušenost chybí. Vy jste přeci jenom odborníci .

Úterý 24. listopadu 2015 v 19:46® Venca Zelenka
Venca Zelenka

Malenovičák> Přečti si aspoň nějaký článek, pár jich tu je. Hloubku zánoru ti určuje náklon lopatky a zatížení. Máš tam několik tvarů. Tyhle všechny se dostanou na 1,5m

foto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2015/th-img116677.jpgfoto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2015/th-img116678.jpgfoto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2015/th-img116679.jpg
Úterý 24. listopadu 2015 v 19:16® Malenovičák
Malenovičák

Tloušťka průměrně 1,5cm. Chci plovoucí s ponorem okolo 1,5 m. Jakou lopatku.

Úterý 24. listopadu 2015 v 19:09® Venca Zelenka
Venca Zelenka

Malenovičák> Jak to máš tlusté? Řekl bych, ře 1–2g olova budou stačit a prdneš ho tam kam budeš potřebovat, napřed si rozmysli jaký chceš chod, jestli chceš potápku, nebo plovoučku a jakou dáš lopatku a kam, pak ti možná měkdo poradí :-)

Úterý 24. listopadu 2015 v 18:24® Malenovičák
Malenovičák

Tak jsem něco vyřezal, je to z lípy. Jsou to prvotiny. Tak jen do mě. Jen nevím, jak to vyvážím. Budu rád, za každou radu. Je nutno lípu před barvením lakovat? Budu ji barvit základní bílou akrylovou.

Tento příspěvek byl editován 24.11.2015 17:26:13 uživatelem Malenovičák.
foto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2015/th-img116672.jpgfoto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2015/th-img116673.jpgfoto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2015/th-img116676.jpgfoto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2015/th-img116674.jpgfoto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2015/th-img116675.jpg
Úterý 24. listopadu 2015 v 1:00® Kuba27
Kuba27

Děkuji moc :-) zkusím a uvidím :-) …a aby se neřeklo…tak toto jsou moje první pokusy :-) .....jestli všechny budou chodit jako ten nabarvený tak budu nad míru spokojeny :-) (maj cca 4,5cm)

foto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2015/th-img116658.jpg
Pondělí 23. listopadu 2015 ve 23:51® Venca Zelenka
Venca Zelenka

Kuba27> Blbost to není a určitě to jde, uděláš aj 16 nebo 20 bez zátěže, která ti bude chodit :-)

Pondělí 23. listopadu 2015 ve 21:43® Kuba27
Kuba27

zdravím, chtěl bych se zeptat. Děláte i nějaký woby, do kterých nedáváte vubec zátěž? …když bych si chtěl udělat nějakýho aby šel třeba max do 0,5m a měl cca 8–10cm… tak jestli to není blbost olovo vynechat..?

Neděle 22. listopadu 2015 ve 21:41® Venca Zelenka
Venca Zelenka

Malenovičák>Klidně dělej aj z lípy, já z ní dělám většinu wobků, moc se akorát nehodí na 5cm a menší mrdky, jinak vpohodě, je stím sice víc práce, jinak se to zavažuje, ale chod z ní dostaneš jakýkoliv.

Neděle 22. listopadu 2015 ve 13:50® Malenovičák
Malenovičák

Včera jsem to vyřezával z lípy mám jich sice jen 6 zatím, ale jde to v pohodě jeden za cca 15 minut. Spíše mi šlo jejich vlastnosti při lovu lípa-balza.

Sobota 21. listopadu 2015 v 15:25® BigMike

Když potřebuju, lepím to k sobě vteřiňákem, drží to pevně! A nebo to dělají tak, že vloží kostřičku mezi dvě 1cm široké půlky w. a pak to slepí! Jinak lípa také dobrá!

Tento příspěvek byl editován 21.11.2015 14:26:51 uživatelem BigMike.
Sobota 21. listopadu 2015 v 8:52® Klobasa
Klobasa

Malenovičák> Jestli jsi trochu šikovnej, namaž šest těch centimetrovejch kousků balzy k sobě lepidlem, z čela to sťukni kolářským hřebíčkem aby se ti to nerozjíždělo, zatáhni svěrkama a máš to akorát dva krát tři cenťáky na ty malý wobíky do deseti cm. Když se ti to bude zdát malý, dej jich osm. Jinak lípa je taky moc dobrá a hodně lidí z toho taky dělá, lepší pokud je pár let vyschlá a když jí máš doma není co řešit.

Pátek 20. listopadu 2015 ve 22:40® Malenovičák
Malenovičák

Prosím používáte někdo lípu, nebo většina z vás používá balzu. Woby mezi 6–10cm. Mám problém v modeláři sehnat balzu širší než 10mm, ale lípy mám doma mraky a chci se pokusit o samodomo.

Čtvrtek 5. listopadu 2015 ve 22:26® su

Můžu se zeptat jak to že koupim vlasec a naviu aje poskozenej

Úterý 3. listopadu 2015 ve 13:18® majrou

xtomik007> Ahoj, forma je z aditivního silikonového kaučuku (od elchemco.cz), dutý odlitek je z hmoty Featherlite (silikonycz.cz).