Chytej.cz

Domácí výroba woblerů

V diskuzi je 12.371 příspěvků, z toho 12371 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Pátek 30. ledna 2015 v 0:44® kendy.007
kendy.007

Ahoj nemá někdo na prodej nějaké pstruhové woblery hmyzáky a podobně.Dík za nabídky PK

Čtvrtek 29. ledna 2015 ve 22:25® Venca Zelenka
Venca Zelenka

BigMike> Až ti bude u kostřiček OUVEJ, tak si vzpomeň, že může být ještě hůř :-D 1,7 svařovací, tvrdé jak čert.

foto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2015/th-img111900.jpg
Čtvrtek 29. ledna 2015 ve 22:18® Venca Zelenka
Venca Zelenka

Palivec> Ještě ne, ale co není može byť, zatím jen klasické signálni a fotoluminiscenční.

Čtvrtek 29. ledna 2015 v 17:23@ Palivec

Mládenci, zkoušeli jste na woby UV barvy? Na mušky teď UV materiály frčí a zdá se, že to má smysl, i když pro to nemám rozumné vysvětlení. Ryba si na mušku baterkou s UV LED určitě nesvítí, ale jak známo, ono i sluneční světlo má UV složku. Nakonec nás tím opaluje…

Čtvrtek 29. ledna 2015 v 15:16® Venca Zelenka
Venca Zelenka

BigMike> :-D zvolil jsem teď tempo 2–3ks včetně kostry a jeví se mi jako optimální, ale zase se mi to začalo hromadit u kolotoče :-) kolotoč na 8ks a čtyři přebejvaj, tak já neví asi jsem odrbával na základce matiku nebo co :-D Šak sem to psal, že kostry jsou morová rána :-)

Čtvrtek 29. ledna 2015 v 11:36® BigMike

Lerak> letos se zaměřím na naše vody, moře a big fish dám asi příští rok.)

Tělíčka přibejvají, ale kdo do toho udělá kostřičky, zalepí, dá lopatky…

Středa 28. ledna 2015 ve 22:34® Lerak

BigMike> To je hranol tak akorát na 2 pořádné woby – na bigfiš !

Středa 28. ledna 2015 ve 22:02® BigMike

Tak včera dorazila balsa – hranol 10,2×8×94cm za 311,– včetně poštovného. A ujde – na jednom konci a v jednom rohu tvrdá, směrem k druhému konci měkne. Ale netřepí se, nedrolí… Pilkou si řežu krátká prkénka a brousím a brousím…

Pondělí 26. ledna 2015 ve 23:30® kubas
kubas

Venca Zelenka> Tak to dík :-) .

Pondělí 26. ledna 2015 ve 23:16® Venca Zelenka
Venca Zelenka

kubas> Tak trencle mi snad ostanů, tam kde majů :-) Já už ty chlastací šampionáty mám za sebou, štafetu předám to tvých dobrých játer :-D

Pondělí 26. ledna 2015 v 19:51® kubas
kubas

Venca Zelenka> „Bez trenirovky, nět šampiona“… Je třeba řádné potrénovat :-) .

Pondělí 26. ledna 2015 v 15:18® Venca Zelenka
Venca Zelenka

kubas> Tak to si moc srandy neužijem, já dám zas 3–4 piva a hodím čelo na stůl :-D Ale jako základní plán dobrý :-) Abych pomalu začal trénovat, jsem ještě nestih dopit flašu od silvestra :-)

Pondělí 26. ledna 2015 v 0:48® kubas
kubas

Venca Zelenka> Opijeme se :-)) ?

Neděle 25. ledna 2015 ve 23:41® Venca Zelenka
Venca Zelenka

kubas> No a když už jsem tě tu chytnul, rýsuje se ti aspoň nějaký plán na tu výstavu ?

Neděle 25. ledna 2015 ve 23:27® kubas
kubas

Venca Zelenka> Však jo :-)) . Pěkné každopádně!

Neděle 25. ledna 2015 ve 23:23® Venca Zelenka
Venca Zelenka

kubas> Brzdi, brzdi panáčku až na jeden je to všecko nedokončený vývoj :-) krom toho co budu trhat a věšet po stromechjá já :-D

Neděle 25. ledna 2015 ve 23:07® kubas
kubas

Venca Zelenka> Pěkně se rozjíždíš, zamlouvám si toho 1.,2.,3.,4.,5. a 6. Dík :-) .

Neděle 25. ledna 2015 ve 22:48® Venca Zelenka
Venca Zelenka

Old Wolf> Dneska jsem měl asi banánový den :-) 15,10,9 a ještě dva dvojdílky a když už jsem lámal ty lopatky tož jsem to flák aj na banána :-) Dneska se stavil na kafčo Adam a prej má ještě napuštěný bazén, tož asi pojedu na bazen testy :-D

foto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2015/th-img111854.jpg
Neděle 25. ledna 2015 ve 20:56® Venca Zelenka
Venca Zelenka

Old Wolf> Šak já vím :-) enem sem ti ukázal jak si to zpříjemňuju :-) mnohé to sice netrápí jen zahnou drátky navolno a mají vystaráno, já takový hrdina prostě nejsu, ona mě ta slušná ryba taky nepříjde každý den a je škoda o ni přijít kvůli zdechlosti :-) Prej letos budou žrát větší kousky, tož jim to už chystám :-)

foto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2015/th-img111853.jpg
Neděle 25. ledna 2015 ve 13:38® Old Wolf

Venca Zelenka> Jo Vaši já jenom reagoval na to,že když máš dělat 20kostřiček ,tak,že je to opruz.

Pátek 23. ledna 2015 ve 23:53® Venca Zelenka
Venca Zelenka

Old Wolf> Drážka je 1,5mm, ty uzlíky mají kolem 2mm, do drážky vrtnu 2,5mm dirku a uzlíky tam uložím, ono se to do toho dřeva pěkně hryzne a nemá tendenci to nikde cestovat :-) Dřív jsem to děla, že konce jsem ohnul do pravého úhlu, zafixoval tenkým měděným drátkem, do drážky vrtnul dirky a usadil tam ty zahlé konce :-) úplně jednoduché :-)

foto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2015/th-img111823.jpgfoto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2015/th-img111824.jpg
Pátek 23. ledna 2015 v 17:24® Venca Zelenka
Venca Zelenka

BigMike> Tak tu drážku zaprcni karosářským tmelem, umíšeš si kolik potřebuješ, tvrdé je to za chvílu, ale smrad pekelný :-) Mrkni ke mě do diskuze, tam jsem zkoušel něco nového, uvidíme jak se to osvědčí v praxi, ale zatím to vypadá nadějně :-)

Pátek 23. ledna 2015 v 17:19® Venca Zelenka
Venca Zelenka

Old Wolf> Je fakt, že to dělám asi někdy zbytečně složitě :-) Tam kde mám dost nateriálu a můžu to zapustit aspoň 3–4 cm do tělíčka, klidně použiju ručně skroucený nerez, ale u těch s předsunutým očkem si to už nelajznu. Šak už jsem to aj kdesik psal, jak sem udělal testík s dvousložkovým, lípou a skrouceným drátkem, už si to nepamatuju přesně, ale vpohodě to ustálo asi 5kg puštěných s 50cm natvrdo.

Pátek 23. ledna 2015 ve 12:34® BigMike

olda> budu muset po něčem kouknout, tím epoxidem je to opruz a asi i zbytečné. Ale zase – sichr je sichr:)

Čtvrtek 22. ledna 2015 v 10:03® olda
olda

BigMike> šlo by i tmelem na dřevo a přelakovat.

Středa 21. ledna 2015 ve 20:13® BigMike

No vidíte a já zrovna s kostřičkama problém nemám a to je kroutím – asi už tady o tom bylo pojednáno dost. A přijde mi to hodně rychlé a jednoduché. Dokonce nyní zadělávám ty brázdy na břiše balsou. To už pakárna je, ale nechci tam lít moc epoxidu a když to olovo uvnitř na kostřičce zaleju vteřiňákem, je to jak beton. Zvažuji to pak zapatlávat jen klasickou dětskou modelínou:)) A vono od ruky udělat 2 stejné woby, kor nějaký atyp tvar je hodně těžké! Ale někdo to má prostě v ruce, jako když sochař dělá bustu, malíř postavičku… Já bych to prostě nedal.

Středa 21. ledna 2015 ve 12:21® Old Wolf

Venca Zelenka> No Vašku vidím,že je to lípa,tam bych kostru nedával.V améru koupíš krásný,malinkatý očíčka z nerezu a máš hotovo.Jenom přední vodící očko bych udělal z drátu.Pokud ty kostřičky děláš tím kroucením,tak to dělá fakt blbě.

Středa 21. ledna 2015 v 0:50® jepice-zruseno

Venca Zelenka> Já jsem ještě nikdy nevyrobil nic co by bylo vhodné k chlubení, na drhou stranu i tak na to chytnu sem tam rybu. Ale ještě jsem se nepokoušel udělat ty woblery dva stejný. Podobně to mám i s muškama, tam už je to trochu na pováženou, když mi někdo kouká do krabice, tak asi nevěří svým očím :-D Banánek vypadá super, prohnutý tvary jsou jedny z těch, který taky nedělám, protože vybrat ten materiál z břicha je moc práce :-D

Úterý 20. ledna 2015 ve 23:28® Venca Zelenka
Venca Zelenka

Old Wolf> Dneska jsem dospěl k závěru, že jsem jednoznačně zkušební tip :-) Udělat 10 stejných kousků jsou nepředstavitelná muka :-) Tělíčka, vpohodě, lopatky ještě jdou, ale kostřičky to je smrt :-D 2 hodiny ohejbat dráty není pro mě :-)

Úterý 20. ledna 2015 ve 12:17® Old Wolf

Venca Zelenka> Pěkné Vaši,pěkná očka,máš to pěknější a pěknější.