Chytej.cz

Domácí výroba woblerů

V diskuzi je 12.371 příspěvků, z toho 12371 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Středa 15. června 2016 ve 22:06® BigMike

Já ten letox nenahřívám, pak jede reakce až moc rychle. Namíchám, čekám, čekám – dle teploty buď venku nebo doma. A až to začne medovatět, dám se do toho, i tak to pak jede dost rychle:) Ale už 2 roky jedu ten namáčecí polyuretan a jde to.

Středa 15. června 2016 v 8:38® mart1k

Venca Zelenka> a kde by som teraz vzal vyhriaty radiator? dal som tomu vcera cca 35 min a natrel som to, este zalepit lopatky a mozem testovat :-)

Středa 15. června 2016 v 8:37® mart1k

Venca Zelenka> co sa tyka Zmata> a to ze ich ma plastove, musis to zobrat pozitivne, kazdy tvori iny sposobom a kazdemu to inak vyhovuje, a povedzme si nekupuje to uplne hotove a nieco na tom musi spravit aj sam, takze je to vyroba tak ci tak

Středa 15. června 2016 v 0:26® Venca Zelenka
Venca Zelenka

mart1k> Jak píše Big Mike ve článku, až zmedovatí :-) když to dáš na teplý radiator za 10–15min. můžeš makat, ale rychle :-)

Středa 15. června 2016 v 0:21® Venca Zelenka
Venca Zelenka

Ještě to udělat ve dřevě a perfektní :-) Zmata>

Úterý 14. června 2016 v 11:13® mart1k

Zmata> paci sa mi ako mate rozdelenu pracu, i ked ja by som asi volil opacny sposob, ja by som drzal airbrush a zena fen :-)

Úterý 14. června 2016 v 11:02® mart1k

Venca Zelenka> neboj od farby maju este daleko, a ako pises este ich caka test vo vode, len som chcel vediet ze kolko cakat kym to je mozne natierat aby to bolo take ze to aj drzi na tom wobe

Úterý 14. června 2016 v 11:00® mart1k

Zmata> pekne to mas :-)

Pondělí 13. června 2016 ve 22:46® Zmata

Tak už jsem to i vyzbrojil ;o)

foto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2016/th-img119718.jpgfoto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2016/th-img119719.jpgfoto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2016/th-img119720.jpg
Pondělí 13. června 2016 v 17:04® Zmata

mart1k> Žena obsluhuje pistoli a já fén. Pak to jde rychle. Stříkne barvu, já zafénuju a ona mezitím dělá tu samou barvu na další tělíčko … Pak vyčistí pistoli, dá další barvu. Mezitím mám všechny ofénované a suché a jedeme další barvou … až do finále. Stejně tak epoxy – natře, a já ofouknu fénem – tím se epoxy krásně sleje a vyběhnou pryč případné bublinky.

Pondělí 13. června 2016 v 15:12® Venca Zelenka
Venca Zelenka

mart1k> Letox podle okolní teploty a jestli dělám první podklad, nebo finiš 15–45min. Nové prototipy ani nedávej do barvy, než je testneš a jeden si nechávej a udělej si na něj popisky i nepodary si schovej, ono ti za čas něco v hlavě sepne a můžeš se k tomu třeba za 2 roky vrátit, aspoň já to tak mám. Už teď mám na další zimu 3 modely, které potřebují dotáhnou, po sezoně jen hrábnu do šuplíku vytánu wobek s popiskama, protáhnu vanou a můžu pokračovat ve vylepšování :-)

Neděle 12. června 2016 ve 23:45® mart1k

Venca Zelenka> ten prvy ma uplne luxusnu farbu, brutalne sa mi paci, ja tie woby z tej fotky co som sem daval, tak tie som tiez skusil vyvazit viacerymi sposobmi, tak uvidime ako budu chodit, este mam otazku ze kolko asi nechavas pracovat letoxit pred tym ako ho nanasas, dik

Neděle 12. června 2016 ve 23:42® mart1k

Zmata> ja ako sa mi vrati kompresor z reklamacie skusim druhu ihlu, kedze s pistolkou mi dosli dve nahradne, ale info dost podstatna ze ihla robi taketo veci, a to ze zena ti to nastriekala, tak to je myslienka ktoru som mal aj ja, ze ju to naucim, kedze zostatnicovala a po dvoch tyzdnoch mam konecne moznost nieco robit, myslim polotovary :-)

Neděle 12. června 2016 v 16:59® Zmata

mart1k> Abychom neměli prostoje, než dorazí náhradní jehly z Číny, tak jsem koupil 1 ks náhradní jehly na pistoli Fengda a pasuje. Rozhodně to pomohlo a pistole se neucpává. Dnes manželka nastříkala pár kousků a ani jednou nemusela řešit ucpání. Až woblerky hodíme do laku, tak sem šoupnu fotečky.

Sobota 11. června 2016 v 6:08® Venca Zelenka
Venca Zelenka

mart1k> Tak vždycky je to v tom co chceš z woba vymáčknout, tak ukladáš lopatku, zavaži, očka a jelikož se mi líbí oba chody udělal jsem štičku v další mutaci. Tady máš 3 stejné základní tělíčka a každý z těch wobků má jiné vlastnosti, 2 jsou identické, jen je rozdíl ve vnitřní zátěži.

foto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2016/th-img119695.jpgfoto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2016/th-img119696.jpgfoto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2016/th-img119697.jpg
Pátek 10. června 2016 ve 23:03® mart1k

Venca Zelenka> hej zadne ocka este, neosvedcilo sa ti ked neboli uplne na konci? :-)

Pátek 10. června 2016 v 0:14® Venca Zelenka
Venca Zelenka

mart1k> Tak jak píšeš :-) Barva to asi moc neovlivní :-) Lopatka je jinak a očka na háčky taky a to co není vidět taky :-D Takže opticky podobné, ale ve vodě úplně něco jiné :-)

Čtvrtek 9. června 2016 v 19:10® mart1k

Venca Zelenka> tak ako prve ze maju tie dve cervene ciarky hrubsie, no to im asi chod nezmeni, tak preto maju tieto lopatky viac v predu, a ako hovori bigmike lopatka robi chod, to som sa docital ked som to tu cele precital :-) okrem ineho

Čtvrtek 9. června 2016 v 16:37® Venca Zelenka
Venca Zelenka

mart1k> Další, stejné, ale chodí jinak, porovnej fotky a najdi rozdíly :-)

Čtvrtek 9. června 2016 ve 14:44® mart1k

Venca Zelenka> spravil si si dalsie ci tieto su vacsie?

Středa 8. června 2016 ve 20:44® Hony

Venca Zelenka> Máš pravdu, velryby tu opravdu nemáme :-D Ps: U pivka určitě.

Středa 8. června 2016 v 17:49® Venca Zelenka
Venca Zelenka

Hony> U balzy bych do skroucených oček nešel, ale u lípy, topolu, nebo něčem podobném bezestrachu, pokud jsi schopen to zapustit aspoň 3–4cm do dřeva, kdysi dávno jsem dělal test a ustálo to 5kg volně puštěných zhruba s 60–70cm. Zhodou okolností jsem se hádal o víkendu s tatou, dělal jsem nějaké prototipy a narychlo vlepoval jen očka, tež brblal, že to nevydrží, říkám mu ať příjde za hodinu a prubne to vyrvat, zvedl na tom kýbl vody a nevyrval to ani kleštěma ze svěráku :-) Já myslím , že na ty ryby co chytáme víc jak dostačující :-)

Středa 8. června 2016 v 17:40® Venca Zelenka
Venca Zelenka

BigMike> Jo lípa a má to kostru :-)

Středa 8. června 2016 v 15:24® BigMike

Hony> dělá kostru, já bych těm očkům do měkkého dřeva moc nevěřil a myslím, že toto je lípa, že Vašku?!

Středa 8. června 2016 ve 14:36® Hony

Venca Zelenka> Děláš drátěnou kostřičku, nebo vlepuješ očka?

Středa 8. června 2016 ve 13:23® Venca Zelenka
Venca Zelenka

Něco ze dřeva

foto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2016/th-img119685.jpg
Sobota 4. června 2016 v 0:30® Zmata

mart1k> S tou fabrikou jsem myslel tělíčka. Nicméně s pistolkama to bude podobné ;o) U nás se platí clo a daň – takzvané Babišovné, dříve Kalouskovné ;o) Daň se u nás platí od 22€, tedy cca 25$. Clo je vyměřeno od 150€, nicméně na rybářské potřeby je téměř nulové.

Pátek 3. června 2016 ve 22:13® mart1k

Zmata> pozrem aj ja tu svoju a daj potom vediet ci to pomohlo, bo moja pistolka vyzera ako tvoja, len ma plast na konci, a ako si pisal, myslim ze to ide z tej istej fabriky, u nas sa clo plati len nad istu sumu, neviem ako u vas :-)

Pátek 3. června 2016 ve 21:16® Zmata

mart1k> wlure má malou nabídku toho, co chci a navíc kopie LuckyCraftu má za 1.6$, zatímco Shelt za 0.6$ – 0.8$. Přitom pochybuju, že to vylezlo z jiné fabriky. A ještě jedna věc – Shelt chodí poštou z Vídně, takže to celníky nezajímá ;o) Dnes jsem zjistil, že je malinko přihnutá špička jehly u pistolky. Objednal jsem nové jehly (5ks za necelých 5$) a uvidíme, jestli se něco zlepší. Pokud ne, poohlídnu se po něčem dražším. Když nic jíného, tak jsme s pistolkou za cca 300Kč zjistili, že to půjde ;o)

Pátek 3. června 2016 v 16:32® mart1k

Zmata> lepsie raz vidiet ako sto krat citat tak toto: http://www.hobbyking.com/…viewitem.asp?… inak raz som si nieco z aliho objednaval a od vtedy mi chodi aj toto na mail, ale este som to neskusal, nejak tomu plastu nedoverujem este https://www.wlure.com/…nk-crankbait