Chytej.cz

Domácí výroba woblerů

V diskuzi je 12.371 příspěvků, z toho 12371 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Neděle 8. února 2015 v 18:46® Hony

Zkoušeljsem svítící trubičky z Lidlu co používají sumcaři a to různé barvy na rotačky a plandavky. Bez valného úspěchu.

Sobota 7. února 2015 v 19:45® Kazan

Lerak> tak na tu rostlinářskou asi jo:-)) jinak pokud si vzpomenu na své pokusy se svítícíma trubičkama..... :-D

Sobota 7. února 2015 v 19:26® Lerak

Kazan> a bude to mít vliv na funkci ? myslím rostlináře ? :-) Lovci, se mi zdá, že už nevíte, co jim podstrojit – budou žrát co je (v krabičkách) !!!

Sobota 7. února 2015 v 16:28® Kazan

Venca Zelenka> jo, tady asi obzvlášť bude platit méně je více ;-)

Sobota 7. února 2015 v 9:37® Venca Zelenka
Venca Zelenka

Kazan> Tak zkoušel jsem to :-) ale chce se stím naučit dělat, při téhle intenzitě svícení, je to vpodstatě zápor.

foto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2015/th-img112023.jpg
Sobota 7. února 2015 v 9:19® Kazan

Když se tu propírali UV barvy, co fosforeskující? :-) Barva je nanesena uvnitř sklenice a ta je zalita vodou.

foto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2015/th-img112022.jpg
Pátek 6. února 2015 v 17:41® BigMike

olda> dělám tu viditelnou část delší, hodně často to při plavané povytáhnu na 3–4m délku a pověsím pod špičku na „houpačku“.

Jinak w. vy stádiu výroby, letos je také prubnu stříknout.

Pátek 6. února 2015 ve 12:06® olda
olda

BigMike> lajkuji LÍBÍ.

Čtvrtek 5. února 2015 v 15:24® BigMike

Aby se neřeklo, že se pořád jen flákám. I když z jiného soudku – do 16.6. musím provětrat i plavačkové pruty.

Jinak absolvuji předoperační vyšetření (od broušení mi odešlo zápěstí:)- jaterní testy OK, skoro jsem měl obavy… Dlouhé zimní večery, dobré červené po litrech a brousím a brousím…:)))

foto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2015/th-img112002.jpg
Středa 4. února 2015 ve 12:34® Old Wolf

Palivec> Pěkné videa,znám to ještě z dob kdy jsem kaproval.Tehdy to natočil Korda.Nekonečný seriál. :-)) Tehdy se ještě moc dravci v Anglii nenosili.Díval jsem se na ty barvy,pěkné,škoda tech teplot.

Úterý 3. února 2015 v 11:28@ Palivec

Ta videa stojí za to všechna: http://www.waterwolfhd.com/en/#…

Úterý 3. února 2015 v 11:18@ Palivec

BigMike> No někteří reagují jen na vlnění, ne očima, myslím sumec je třeba takový. Ale ryby jsou zvědavé. Právě včera jsem četl článek Rasmuse Ovesena o kameře Water Volf (dostala už 3× cenu na Efftexe), která de dá připevnit nad nástrahu a vznikají zajímavé záběry útočích ryb. Ony mnohé šly po kameře, ne po nástraze…

http://www.waterwolfhd.com/en/

Úterý 3. února 2015 v 11:10@ Palivec

Old Wolf> Znám jedno i druhé. Na webu je to spousta a i něco z toho mám. Zůstalo mi to z hraní se s výrobou třpytek, ale tam jsem přešel na krásný smalt, tomu se barva nevyrovná. Krásné přechody a fantasticé struktury. Ale ty teploty! Je to keramika (ale používají se i tzv. nízkoteplotní – práškové barvy). To by museli být woby kovové.

Úterý 3. února 2015 v 11:03@ Palivec

Old Wolf> No a já se ptal mládenců, či to používají. Já na mušky všelijaké fluo opalizující a UV materiály používám. Je to móda! Když jsem snad před 40 lety vyráběl s kamarádem napodobeniny wobů Rapala (průmyslovým rentgenem jsme zkoumali, jak jsou zadrátované) z lipového dřeva a z balzy, takové vymoženosti nebyly. A ryby to nežádaly a braly nástrahy neuměle barvené a lakované štětcem.

Pondělí 2. února 2015 ve 23:33® Venca Zelenka
Venca Zelenka

Old Wolf> Dneska jsem byl v barvách-lakách, ti tam měli takových odstímů, že mi ruka létala po regálu z leva do prava :-) Nakonec jsem zebral jen bílou a neon žutou, ten zbytek si budu muset důkladně rozmyslet :-D Volal jsem výrobci a už vím jak namíchat s krycí transparentní, tož to budu muset prubnout, asi budu muset nahoblovat nějakou dlouhou desku na pokusy :-)

Pondělí 2. února 2015 ve 23:25® BigMike

Jažíšimarjá! Tak já kupuju barvy, patlám je na woby a ony vypadají po setmění všechny stejně?!:)))

Pondělí 2. února 2015 v 17:51® Old Wolf

Palivec> 2

foto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2015/th-img111967.jpg
Pondělí 2. února 2015 v 17:50® Old Wolf

Palivec> Ano klasické UV barvy,mají stejnou barvu jak při nástřiku,tak potom v noci při osvětlení UV zdrojem.Pak verze v bílém provedení (i když je tam vidět určité zabarvení) ,kde se barva projeví zase až po nasvicení UV lampou

foto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2015/th-img111966.jpg
Pondělí 2. února 2015 v 16:31@ Palivec

Old Wolf> No, měli bychom si ujasnit terminologii.___________­________________________­____________________ Cituji: „Barvy s UV fluorescencí jsou buď viditelné, které ale svítí pod UV světlem určitým odstínem, například žlutě, nebo za denního světla, nebo takzvaně neviditelné, ale pod UV světlem jsou viditelné.“

Já myslel ty druhé…

Pondělí 2. února 2015 v 9:18® Lerak

BigMike> Kašlu na dřevo, motám jepičky na lipany. Na malé strímry kašlu, těch mám dost, ale umotám něco většího (15–30 cm) dle FLY TV filmů na velkej štik !!!

Neděle 1. února 2015 ve 23:16® Venca Zelenka
Venca Zelenka

BigMike> Tak mohl bys je oslnit, kdybys na ně šel v kanárkovém obleku se stříbrným motýlkem :-) samozřejmě bys nesměl zapomenout na lakýrky s odrazkama a svítící podrážkou, tím bys je mohl upoutat :-D

Neděle 1. února 2015 ve 22:17® BigMike

Myslím, že na noční přívlač bude účinnější dvojdíl se svým vrtěním a ťukáním dílu do dílu než „viditelná“ rybka.

Ale jestli máte někdo dobré zkušenosti s oslňováním dravců novinkami a jejich útoky, sem s tím!:)

Lerak: makáš se dřevem nebo pořád jen „vážeš“!? Udělej nějaké koguty, nebo na lov „muškařením“ do 16.6. pár strýmrů do 5cm – to letí.) By blil, velebnosti!!!

Tento příspěvek byl editován 1.2.2015 21:18:48 uživatelem BigMike.
Sobota 31. ledna 2015 ve 12:50® Old Wolf

Dredaty> Trošku si nerozumíme :-) UV záření je jednou ze složek slunečniho záření,také měsíčního,ale také jsou různé UV přívěsky,lampy atp..Více na Wikipedii.UV barvy ,dnes běžné ,reagují na toto záření zvýšenou intenzitou jasu viz..foto.

foto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2015/th-img111937.jpg
Sobota 31. ledna 2015 v 10:44® Lerak

Chlapci klídek ! Na ty naše svazoryby stačí drát 0,8 a ještě je naddimenzovanej ! :-) Jó s tím nehtolakem máte pravdu – tuhle jsem si vyběhl k větvičkám do krámku pro rohlíky k snídani a přinesl jsem si k tomu ještě parádní fluožlutý lak á 5,–Kč.

Sobota 31. ledna 2015 v 0:53® Venca Zelenka
Venca Zelenka

BigMike> Ti to píšu furt, nehtové studio Pink Lady tvůj cíl :-D holky jsou v tomhle směru asi nejdál ze všech, nej nehty u nás dělají jednoznačně asiati, ti mají všechno na co si jen vzpomeneš.Věř mě, všecky baby v práci, jak majů nové prstíky automaticky nástup na předváděčku :-)
Mě se ta 1 zdála slabá, ale bez svěráku bych byl nahranej, tohle se v prstech už vážně nedá :-) Tohle by mělo vydržet už všechno a je jedno kde to použiješ.

Pátek 30. ledna 2015 ve 22:49® BigMike

Venca Zelenka> no tý voje, to bych chtěl motat:)) To se fakt chystáš na mečouny, plachetníky, žraloky? Já když motám 1mm nerez drát svařovák do sumčáka, bolí prsty jako bejk a ještě si myslím, že je to předimenzované! Smekám:)

Pátek 30. ledna 2015 ve 22:49® BigMike

Venca Zelenka> no tý voje, to bych chtěl motat:)) To se fakt chystáš na mečouny, plachetníky, žraloky? Já když motám 1mm nerez drát svařovák do sumčáka, bolí prsty jako bejk a ještě si myslím, že je to předimenzované! Smekám:)

Pátek 30. ledna 2015 ve 21:03® BigMike

Já vám nevím, v noci moc už nechodím. Možná mi to nedá někde barvu sehnat a prubnout. Tuhle někdo povídal, že takové dělají laky na nehty, možná by to byla pro začátek nejlevnější varianta.

Pátek 30. ledna 2015 ve 20:09® Dredaty
Dredaty

Old Wolf> myslím, že bylo myšleno něco takového. http://www.fishing-mart.eu/…-k14713.html

Osobně v tom nic zajímavého nevidím, spíš to má za cíl, nalákat lidi s peněženkou, než rybu. :-/

Tento příspěvek byl editován 30.1.2015 19:09:29 uživatelem Dredaty.
Pátek 30. ledna 2015 ve 14:50® Old Wolf

Palivec> UV barvy se přece používají běžně.U rapaly třeba SFC.Zdrojem UV záření je i měsíc,nebo jenom minimální záření i v noci.Zkus si vzít dva woby ,jeden fluo žlutý a druhý třeba SD ,vlez do sklepa na šestý schodek ,kde chladíš pivi a mrkni,který uvidíš jasněji :-))

Tento příspěvek byl editován 30.1.2015 13:51:31 uživatelem Old Wolf.
foto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2015/th-img111913.jpg