Chytej.cz

Rybaření na dírkách

V diskuzi je 3.206 příspěvků, z toho 3206 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Sobota 18. února 2006 v 18:08® hunter
hunter

Tak jsem tam byl za celej den jeden pstroužek,kterej mě stejně spadnul,jinak ani ťuk.Vepřové hody dobré, ryby mooc špatné.

Pátek 17. února 2006 v 18:26® hunter
hunter

jdeme na ně!!!

Pátek 17. února 2006 ve 12:54® MoravakX

takže zítra jsou ty závody v Lukově u Moravských Budějovic. Telefon na pořadatele – 603 482 384

Úterý 14. února 2006 v 9:55® MoravakX

Mám za to, že budou tento víkend 18.2. závody na dírkách v Lukově u Moravských Budějovic, ještě zavolám provozovateli a potvrdím vám to. Neberte to prosím jako reklamu, je to náš konkurent, ale vzhledem k tomu, že takových akcí moc není, možná vás to bude zajímat.

Úterý 14. února 2006 v 0:22® Rendy

revír Rampichov , v sobotu se tam měly být závody na dirkách , koukal jsem na stránky ale novinky žádné , nebyl někdo v sobotu , zajímalo by mě jak to šlo a jak se chytalo , jaké ryby šli a na co . Je tu někdo kdo byl ?

Pondělí 13. února 2006 ve 21:05® Rendy

CeP> V praxi funguje nejlíp z mojí dlouhé šňůry pokusů . Už je to asi šestý kousek , postupně se poučuji z chyb a vylepšuji. Já jsem s ním spokojen , letošní zima je abnormální a síla ledu také , takže 45 cm provrtat práci dá , Loni bych se při vrtání 15 cm ani nezahřál. Měj strpení , jak to překreslím do podoby aby to šlo poslat budeš to mít .

Pondělí 13. února 2006 ve 20:48® ladamaj
ladamaj

nevím jestli víte o novím rybníku u Mělníka obec Kozly má tam prý být nov.rybník na dírky.Včera jsem se to dověděl od hospodáře z RS.Neratovice.Čus PS:příjemný lov zdraví mi toto nedovoluje!!!!!

Pondělí 13. února 2006 v 7:11® CeP
CeP

Rendy> a jak funguje v praxi? odzkousel jsi to ve srovnani s jinym? podle mne je led ponedkud specificky material pro takovehle zpracovani. proto se ptam na ty uhly. thx

Pondělí 13. února 2006 ve 2:15® Rendy

CeP> Na úhly se mě moc neptej, neměřím , ale zkouším , tentokrát jsem to co dělal kreslil a měřil na papír , mám to ve výkresu budu muset vzít úhelník a doplnit jinak na palíru to je v mm. Nemám vybavení všechno je vytvořeno jen rozbrušovačkou a svářečkou. Pokusím se to nějak lépe narýsovat , naskenovat a pak by to šlo poslat , napíšu i rozpis materiálu a postup . Šroubovici jsem sehnal v jedné firmě u Rokycan ,vyšli mi vstříc , za padesátku metr , vyšlo na dva vrtáky , jinak na netu jsou firmy co šnekové šroubovice prodávají , kouknu na to a zkusím napsat nějaké odkazy .

Neděle 12. února 2006 ve 22:40® CeP
CeP

Rendy> tak to je fajnovost. prozrad jaky tam mas uhly a kde jsi sehnal sroubovici?

Neděle 12. února 2006 ve 22:21® Rendy

Konečně se mi povedl vrták , posílám několik detailů . Třeba to kutilům pomůže

foto/diskuze/dirky/2006/th-img5876.jpgfoto/diskuze/dirky/2006/th-img5877.jpg
Neděle 12. února 2006 ve 21:04® HaD
HaD

Láďa_vydra> to je tragédie, co dodat :-((

Neděle 12. února 2006 ve 21:02® Láďa_vydra

Tak jsem byl v sobotu na dírkovejch závodech na Mrhalu ......Přijeli tam policajti na udání a pořadateli hrozí 30 000 – 50 000 pikuta za porušování zákona :-( (

Pátek 10. února 2006 v 15:12® Dodo
Dodo

Včerejší dírky v Letkově,7 marén a 5 duháčů.

foto/diskuze/dirky/2006/th-img5742.jpg
Čtvrtek 9. února 2006 v 19:35® hunter
hunter

Dejte mi prosím někdo tip na chytání na dírkách v okolí Otrokovic Díky.

Středa 8. února 2006 ve 21:09® ladamaj
ladamaj

Panové když čtu članky chytání na dírkách tak vám jen mohu tiše závydět.Vždy jsem to to chtěl provozovat ale to už se mně týkat nikdy nebude.Času by bylo dost ale můj zdravotní stav mně tu to dysciplínu nedovoluje proto se omlouvám že nemohu přispět jinou diskusí než perfektní.

Středa 8. února 2006 v 0:17® Rendy

Tomca> Olešnou bych také rád vyzkoušel . Mám to pouhých 6 km. Kolik bylo na ledě lidí a chytali i ostatní nebo jenom ty ? Na co to tam šlo a v jakých místech si chytal ? Já tam byl dvakrát se podívat a tahala jen parta u přítoku , jinak nikdo nic . Mám permanentku na Strašický koupák tak chodím hlavně tam , ale poslední týden ryby vůbec nešly .

Úterý 7. února 2006 v 11:52® MoravakX

CeP: pokusím se to změřit, ale bude to chvílu trvat, mám vrtáky s uchycením ve středové části a občas se stane, že ho používají rybáři pro prorážení zbytku ledu při vrtání dírky, takže vylomí jednu stranu s nožem a musí se to zase navařit, výrobce tam mohl dát nějakou vzpěru a bylo by po problému. Koupil jsem i vrták z druhé ruky o průměru cca 15 cm a nože jsou na něm posazeny tak inteligentně, že skoro nevrtá, takže ti dávám za pravdu, že jsou důležité hlavně ty úhly. Aby nebylo nářků , tak rukojeť na horní straně vrtáku je pouze nasazena na konstrukci vrtáku (trubku) a drží ji jenom plast s manžetkou, který je do trubky zaražený. Dříve či později se to vyvyklá a musí se to nějak vylepšit, navaření šroubu s podložkou, který je do trubky vstrčený stejně jako ten plast. Možná se to dováží z ciziny a na hranicích se to deklaruje jako polotovar k výrobě vrtáku na led, ale zlaté české ručičky si s tím poradijou.

Úterý 7. února 2006 v 8:39® Tomca

Pro všechny příznivce lovu na dírkách. V sobotu jsem byl s kámošem v Olešné u Hořovic, krásné chytání, chytl jsem 10 duháků, 2 siveny a krásného jesetera, dostali jsme výbornou gulášovou polívku a suprovej ovárek, grog, pivíčka, kavčo a vše bylo v ceně.Když jsme už nechteli chytat a byla nám zima, mohli jsme posedět ve vyhřátém srubu. Dirky tam dělaj sami, led má 40 cm, tak to bych vrtat nechtěl.A byla tam i sranda. Takže všem můžu určitě doporučit. S kámošem tam určitě zas brzo vyrazíme.Jejich adresa je rybareni.unas.cz. Mějte se fajn Tomča

Pondělí 6. února 2006 ve 23:13® CeP
CeP

mel jsem v osobce od Mikeho tentyz dotaz na detail vrtaku. bohuzel ho nevlastnim ale myslim ze fotka je jen jako ilustrace. predpokladam ze dulezite udaje budou uhel ktery sviraji ty dva noze proti sobe, uhel naklonu nozu vuci rovine ledu a nabehovy uhel ostri nozu. nejsem strojar tak doufam ze jsem to vyjadril bez chyb. kdyztak opravte. pokud jste tu nejaci majitele tovarniho vyrobku zkuste ty uhly pro zajimavost zmerit a dat sem do placu.

Pondělí 6. února 2006 ve 20:22® Rendy

Měl jsem v poště žádost na detajl vrtáku na dirky , přidávám i detail držáku na dirkový prut. spodek feederová trojnožka.

foto/diskuze/dirky/2006/th-img5620.jpgfoto/diskuze/dirky/2006/th-img5621.jpg
Pondělí 6. února 2006 ve 20:14® Rendy

CeP : já koupil kýble dva , mám je na uskladnění krmení . Přes mertáček mám a unese mě v poho. Ta vystýlka a zateplení je perfektní vychytávka . Ještě bych to vylepšil popruhem aby se dal nosit přez rameno. Někdy jsou ruce plné a ten kýbl co mám já má jen dva úchyty a žádné madlo , takže by se špatně nesl. Jinak bych řekl že mám stejný akorát je na něm akana (nejsem si jist ) . Ještě mě napadla další vychytávka . Z boku udělat odkládací držák na prut , trochu předsadit aby byl pěkně poruce. Já osobně nenosím ani židličku . Nějak neposedím. Klidně vydržím celý den na nohou. Jsem zvyklí z práce.

Pondělí 6. února 2006 v 19:18® CeP
CeP

zapomel jsem tu fotku kyble…

foto/diskuze/dirky/2006/th-img5615.jpg
Pondělí 6. února 2006 v 19:13® CeP
CeP

Rendy> ten kybl je docela luxusni. vsichni se ho snazi okopirovar. viko ma specialni zimni upravu 12mm mirelonu a textilni povrch. prdylka je jako v pokojicku. je od fasadni barvy a spolehlive unese 110kg. dnes uz se takove pevne hur shaneji – setri se vsude…jeste snad od Terranovy. na ten z chov. potreb bych moc nesazel.

s vyznamem HDU jsi vedle. ale ono je to stejnak Top Secret… ;-) )

Pondělí 6. února 2006 ve 12:54® ORIMP
ORIMP

a druhý prutik picker-dírkar!

foto/diskuze/dirky/2006/th-img5609.jpg
Pondělí 6. února 2006 ve 12:52® ORIMP
ORIMP

duhaky+vyrobený prutik z teleskopu a mušaku

foto/diskuze/dirky/2006/th-img5608.jpg
Pondělí 6. února 2006 ve 12:50® ORIMP
ORIMP

a Stanov granuláč!

foto/diskuze/dirky/2006/th-img5607.jpg
Pondělí 6. února 2006 ve 12:48® ORIMP
ORIMP

Skalička 5.2.2006.Naša Slovenská premiera na dírkach.Ešte v sobotu večer sme s parťákom Stanom,vyrábali prutiky.Za obeť padli:zlomený picker,stará muškárka a Stanovho syna teleskop(ešte o tom nevie :-) Na premieru to nebolo zlé,pekné počasie,príjemný majitelia-vrelo odporučam!

foto/diskuze/dirky/2006/th-img5606.jpg
Pondělí 6. února 2006 v 0:59® Rendy

CeP : teda podle fotek bych vás tipoval na ostřílené dirkaře vybavené jako na sibiř .Odpoledne byla v sobotu dobrá chumelenice i u nás. Jak jsem koukal na tu serii fotek , tak by mohla být použita do katalogu na rybářské sedačky , každá jiná. Kýbl se letos hodně rozmohl. Koukal jsem v chovatelských potřebách je prodávají perfektní velikej i s víkem za cenu kolem stovky . Ještě mi objasni zkratku HDU (mohli by to být hodně dobří umělci , ale nejsem si jistej.)

Pondělí 6. února 2006 v 0:41® CeP
CeP

Rendy> nikdo nic nechytl. ani HDU, ani ostatni. byli jsme v sobotu. pro vetsinu z nas to byla dirkova premiera tak nas to docela mrzelo.