Chytej.cz

Brno a okolí

V diskuzi je 717 příspěvků, z toho 717 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Středa 29. května 2013 ve 13:53® libasu

PETRUV ZDAR,CHCI SE ZEPTAT-BYDLÍM V OBCI ZASTÁVKA NEDALEKO JIHLAVY A OSLAVY. NEMÁM ZDE ŠTĚSTÍ NA UHOŘE.PRO MNE JE TO MYSTICKÁ RYBA DĚTSTVÍ A HLAVNĚ PRO MÉHO SYNA(ZAČÍNAJÍCÍHO RYBÁŘE)SEN O ULOVENÍ BÁJNÉHO NOČNÍHO HADA.PROSÍM PORADTE KAM NA NĚ. LIBOR

Středa 1. května 2013 v 11:35® regulus
regulus

Tak jako každoročně pořádá MO Brno 4, místní skupina Holásky dětské rybářské závody, které se budou konat v sobotu 8.června 2013. Sraz a prezentace bude v 6:00 hod, začátek závodu pak v 6:30 hod. Bližší informace naleznete http://rybariholasky.sweb.cz/mladez.htm

foto/diskuze/brno_a_okoli/2013/th-img98088.jpg
Středa 20. března 2013 ve 23:04® regulus
regulus

R-a-d-e-k> řekl bych, že nejblíž bude rybářství Pohořelice, pravda úplně blízko to není, ale nic jinýho mě nenapadá.

Středa 20. března 2013 v 19:02® R-a-d-e-k
R-a-d-e-k

Zdravím… opět se na vás obracím s otázkou, jestli by někdo nevěděl kde bych mohl sehnat plůdky (štika, candát, karas, kapr) V okolí Veselí nad Moravou

Sobota 9. března 2013 ve 12:59® regulus
regulus

vaisman1> v prvé řadě jen Šlapanice, mimochodem je to město a k Brnu nepatří. Úřední hodiny jsem na jejich webu http://www.mrsslapanice.cz/ nenašel, tudíž je nevím, ale je tam kontaktní mail, zkusil bych napsat, snad ti odpoví.

Tento příspěvek byl editován 9.3.2013 12:00:16 uživatelem regulus.
Pátek 8. března 2013 ve 21:53® vaisman1
vaisman1

Dobrý večer přeji všem.Potřeboval bych poradit jaké mají uřední hodiny o víkendu v rybářskem svazu Brno-Šlapanice.Nikde to nemužu najít.Děkuji

Čtvrtek 7. března 2013 v 18:08® thomas777

Golliash> Díky, chystám se tam zítra a ať se ti daří :-)

Čtvrtek 7. března 2013 v 10:28@ Golliash

thomas777: čus projizdel sem dva dny zpatky přes most Brod n. Dyjí směr Drnholec řeka už trochu padla, nicméně kam oko dohlédlo už led nebyl videt ale co se týká otevřené vody tam me oko nedohledlo, na jinem foru psal chlapik že už videl bíle čepičky na vlnach takze predpokladam že led už nebude ani na jezeru. ten jeho poznatek byl z. 6.3.13 takze si mysim že v cajku. ja osobně dneska osedlám svého miláčka feedra a du to poprvé skusit tak držte palce hoši ;-) jinak krasnou rybačku aj vám co se chystáte k vodě.

Středa 6. března 2013 v 18:31® thomas777

Zdar chlapi nevíte někdo jak to vypadá na Dyji 7? s ledem

Úterý 5. března 2013 ve 22:06® regulus
regulus

smisma> jestli jsi někdy měl rybářskej lístek, tak nemusíš zkoušky znovu dělat, tedy pokud to nějak „dokážeš“. prostě pokud máš jakejkoliv starej rybářskej lístek (ne povolenku), tak když s ním zajdeš na místní úřad (obecní, městské části), tak by ti dle mýho měli vydat novej a pokud se nepletu, zkoušky jsou potřeba k rybářskému lístku a ten zase k výdeji povolenky.

Úterý 5. března 2013 v 19:31® Tomik
Tomik

smisma> Ono je to ve finále ta nejlepší cesta… Navíc navštěvovat stále do kolečka pár revírů je po nějaké době značně otravné.....

Úterý 5. března 2013 v 16:43® smisma

Tomik> je pravda, že přes víkend jsem tam byl jen jednou a to minulý rok v srpnu, spal jsem pod širákem a v té zimě jsme tam byly sami.. takže to bylo super :-D moc takových bláznů jako já a kamoš se nenašlo… U mě je ten problém že nemám ryb. zkoušky(byl jsem aktivní sportovec a tudíž na to nebyl čas) a proto hledám soukromé rybníky a jak říkám nejlépe u lesa. Neznáte v okolí Brna (do 100km) rybník podobný Peklu ? Ale stejně mi nezbyde nic jiného než složit zkoušky..

Tento příspěvek byl editován 5.3.2013 15:44:49 uživatelem smisma.
Úterý 5. března 2013 v 16:27® Tomik
Tomik

smisma> CHytal jsem na RS Vysočina asi tři roky. S rybama je to tam celkem dobré a většinou si zachytáš. Peklo je hezký rybník, ale moc klidu tam nebývá, o víkendu tam najíždí kvanta lidí, ostatně jako na většinu rybníku RS. Právě kvanta lidí mě začali štvát a o to víc, jejich masachtivost a proto jsem utekl zpět ke svazu… Možná je to nyní všechno jinak, už to bude 7 let co jsem tam nechytal…

Úterý 5. března 2013 v 15:37® smisma

Zdravím všechny rybáře. Mám dotaz jestli jste se už někdo byly podívat na RS Vysočina, konkrétně na rybník Peklo? Jak to vypadá s ledem ? A vůbec jaké máte zkušenosti s Peklem a celkově s RS Vysočina? Začal jsem rybařit minulý rok po delším čase (předtím sportovní povinosti, které už nemám) a dlouho jsem hledal na internetu vhodný soukromý rybářský revír a právě RS Vysočina v poměru cena/dostupnost (jsem z Brna) a především krásné prostředí na Pekle, mne přesvědčili.. Nebo můžete doporučit jiné dostupné soukromé revíry ? Je pro mě důležité i zasazení rybníka do přirody, nejlépe u lesa (jak z důvodu přenocování, tak z toho důvodu, že u vesnic chytat nechci.. není to ono) … Hodně otázek, já vím.. ale předem děkuji za odpovědi :-)

Pátek 1. března 2013 ve 23:12® toro
toro

gta.pepik> Před týdnem se „vzadu“ chytali cejni kolem kila. Při tomhle stavu vody to už bude asi jinak…

Pátek 1. března 2013 v 18:07® gta.pepik

Zdravím kolegové,měl bych dotaz,jestli jste někdo nejeli okolo,nebo nechytali na prýglu,jak to vypadá se stavem vody a jestli už by to na přítoku pod V.B. nešlo zkusit zacejnovat?Chtěl bych se tam o víkendu podívat a nahodit,ale nerad bych jel neslepo,mám to cca 40km.

Čtvrtek 14. února 2013 v 16:48® Tomik
Tomik

stréc> http://brno3.momrs.cz/ zde najdeš veškeré potřebné informace…

Čtvrtek 14. února 2013 ve 12:17® regulus
regulus

stréc> naprosto netuším jak to chodí, chytám 40 let a nikdy jsem se o to nezajímal. Děcka chodí do rybářskýho kroužku, ale jak je to u dospělých fakt nevím. Vlastně není patrné kolik ti je, takže pokud je ti do 15 let, tak nejdřív rybářskej kroužek po něm zkoušky, pokud víc tak zkoušky. Jak to s nima je zjistíš u MO, já to fakt nevím. Řekl bych, že to bude nějaký školení, netuším jestli jednou nebo víckrát a pak nějakej test. Časovej rozsah jako autoškola to určitě nebude.

Čtvrtek 14. února 2013 ve 12:10@ stréc

regulus> a jak dlouho trvají ty zkoušky, to jsou nějaký hodiny kam musíš chodit třeba něco jako autoškola? nebo si jen koupim nakou knizku prectu si to a udelam test?

Čtvrtek 14. února 2013 v 11:25® regulus
regulus

stréc> zadej si do google MRS MO Brno, v Brně jich je pět a do té kterou budeš mít nejblíž bydliště, což ale vůbec není podmínkou, si zajdi. Většinou mají na stránkách uvedeno kdy dělají zkoušky pro nový členy. Je úplně jedno kterou zvolíš, povolenka je pro celej jihomoravskej kraj. Budeš ještě potřebovat rybářskej lístek, ten se vydává na obecních úřadech, v Brně na úřadech místních částí.
Takže zajdi na MO, udělej zkoušky, kup si rybářskej lístek a následně povolenku.

Čtvrtek 14. února 2013 v 0:27@ stréc

jo myslel jsem na prygl, diky za info

Středa 13. února 2013 ve 21:27® regulus
regulus

stréc> nebylo by docela od věci napsat na jaký přehradě, tuším, že myslíš prýgl, ale jistej si nejsem. :-1

Středa 13. února 2013 v 16:17® Fryw
Fryw

stréc> potřebuješ toho víc, mimopstruhovou povolenku MRS nejen…

Návod tady – http://www.rybarsky-listek.info/

Tento příspěvek byl editován 13.2.2013 15:18:51 uživatelem Fryw.
Středa 13. února 2013 ve 14:33@ stréc

chci se zeptat jakou povolenku si sehnat na rybaření na přehradě a kde ji seženu, chci s rybařením začít a bohužel o tom nic moc nevím..díky

Středa 6. února 2013 v 8:24® Martin Mošna
Martin Mošna

pajos07> Já ti jen říkám aby si jim ukázal co se smí a co ne ;-)

Sobota 26. ledna 2013 v 18:59® pajos07

Martin Mošna> no to je jednání lidi jak nevím co nemám k tomuhle ani slov

Čtvrtek 10. ledna 2013 ve 23:18® Martin Mošna
Martin Mošna

pajos07> Kdyby sem tam byl já tak by něco zažili…Já takovídle věci vyloženě nesnáším…

Čtvrtek 10. ledna 2013 ve 22:37® pajos07

Martin Mošna> jo jako já to beru na výuku je to dobrá ryba taky je tady máme na obecním rybníku a když vydím co s nima začaly dělat tak jsem je začal přikrmovat drobnějším žradlem aby rostly a nebraly tolik mydlijou je hlava nehlava a kolem celýho rybniku je docela dost karasu naházených

Čtvrtek 3. ledna 2013 v 18:49® Martin Mošna
Martin Mošna

pajos07> On to chce na výuku rybářů tak to by mohl je s nima jít rovnou nachytat ;-) Teď mě štve že vím kde je moře Karasu obecných a někdo to vykupuje z Jíčína ale nikdo kdo by je chtěl odtud není.A dneska je karasu ob. málo

Středa 2. ledna 2013 ve 21:34® regulus
regulus

pajos07> a nemůžeš mu ještě poradit kam na Svratku má zajet, je to vcelku širokej pojem …