Chytej.cz
NOVINKA 2017 - SWIMMER SLIM S

Tak a je asi po všem necteno

4.3.2012 | Povídky od vody | 3.743 čtenářů | hodnocení: nic nepřinášející | komentáře: 2

Tak a je asi po všem5.11.2011 byl asi osudový den nejen pro mě, ale i ostatní rybáře, kteří měli v oblibě soukromý revír Ostrov u Macochy. Jak už jsem psal ve svém předešlém článku, tento rybník se vypouští a jako revír nejspíš nadobro končí.

Novinky CORMORAN


Je 6 hodin ráno, tak vstávám. Vařím si kafe a jdu si zapálit. Poté, co vylezu ze záchodu, se probouzí i malý s partnerkou. Hned probíhá „krmení divé zvěře“ a po něm začíná první boj - teple obléct malého a pokud možno co nejrychleji nastoupit do auta a vyjet směr Ostrov.
Jelikož jde o vypuštění a výlov onoho rybníku a s majitelem se docela dobře známe, nachystal jsem si broďáky na pomoc s naháněním rybek večer před odjezdem ve sklepě. Sedáme do auta a snad máme vše, takže konečně vyjíždíme. Je to stejné jako vždy. Cesta na výpravu, u níž se zdá, že nikdy neskončí. Asi po hodině a půl ale dojíždíme do Vilémovic, kde už nás čekají jen strmé serpentýnky a jsme na místě.
Při příjezdu k rybníku se ani nestačím divit, kolik je tu aut. Pomyslel jsem si, že tu bude hodně pomocníků k výlovu, ale opak byl pravdou. Bylo zde jenom neuvěřitelně mnoho lidí, kteří si přišli koupit rybku, ale tak už to na výlovu bývá.

Fotografie0405.jpg

Fotografie0403.jpg

Vytahuji z kufru auta kočárek a Kačka mezi tím krmí malého. Když jsem vytáhl kočár a složil ho, tak už byl kufr prázdný a já si jen povzdechl nad těmi broďáky, které zůstaly ve sklepě doma. Asi je to nějaké moje prokletí, že vždy když sem jedu, tak něco zapomenu. Jednou to byl spacák, jednou křeslo, jednou pantofle… Ale ty broďáky mě mrzely úplně nejvíc.
Parkovali jsme asi 500 metrů od rybníka. Projít po hrázi, která byla asi 100 metrů dlouhá s kočárem bylo skoro nemožné. Po těch neuvěřitelně dlouhých metrech jsme došli k chaloupce, kde se vždy děly „zajímavé“ věci. Zašel jsem za „šéfikem“ a zeptal se, jak je to s rybami.
Zatím se prý vytáhl jen třicetikilový tolstolobik a 140 cm dlouhý jeseter ruský se jménem Saša, který, jak jsem zjistil, byl akorát při našem příjezdu převážen na nový revír.
Menších kaprů, tolstolobiků, amurů a línů bylo na prodej nesčetně, ale odbyt byl tak obrovský, že se po chvíli muselo čekat. Velké a koi kapry se ještě nepovedlo vytáhnout.

Fotografie0408.jpg

Fotografie0410.jpg

Fotografie0411.jpg

Za chvilku musel „šéfik“ někam odběhnout a tak jsem se šel projít na náš oblíbený flek a kouknout se, jak vypadá bez vody.
Už z hráze jsem viděl onu skluzavku o které jsme se už ve fórech bavili. Teď se k ní opět protloukáme mezi davem lidu. Procházíme po mostku přes stavidlo a pomalu se blížíme ke skluzavce.

Fotografie0401.jpg

Kamenný podstavec podpírající část, která končila ve vodě, mi připomíná, kolikrát jsme kvůli němu museli jít do vody, když nám za ním nějaká ta rybka šikovně uvízla. Mé oko zaregistrovalo zlom na dně rybníku. Bylo to přesně to místo, kde jsme vnadili a lovili. Z druhé strany  skluzavky už zlom dna nebyl tak znatelný a proto tam kluci z naší party neměli tak časté záběry. Zase ale byly ty záběry o to cennější, protože vedly k úlovkům v podobě jeseterů a krásných kaprů.
Jdeme dál směrem k louce, kde jsme lovili jen jednou. Tam byl břeh dost strmý a hloubka docela velká. Úlovky tenkrát nebyly nic moc, protože jsme místo pořádně nezmapovali a po neúspěšném začátku jsme šli na druhý den zpět na naše oblíbené místo.

Fotografie0404.jpg

Při pohledu na to, jak se rybník vypouští, jsem vzpomínal, jaké pěkné výpravy to pro nás byly. Dlouho budu vzpomínat na krásně prožité chvíle, úspěchy i neúspěchy. Když nad tím přemýšlím, tak vlastně díky tomuto rybníku jsem poznal, co to je kaprařina.
Uběhlo skoro půl dne a my měli hlad. Koupení klobásy bylo skoro nemožné kvůli obrovským frontám. Malý nám naštěstí díky čerstvému vzduchu celou dobu spal.

 

Kvůli hladu a dalším plánům se blíží čas našeho odjezdu. Tímto výlovem zřejmě končí můj oblíbený revír a nejspíš i cesty do Ostrova u Macochy. Možná se tam ale ještě párkrát pojedu s rodinou podívat na jeskyni Balcarka a při té příležitosti se samozřejmě dojdu podívat na ty plánované ostrůvky pro žáby, kvůli kterým musel být revír zrušen.

 

Text i foto: Ras2ta

 

Jak se Vám tento článek líbil?

  • bezvýznamný
  • nic nepřinášející
  • dobrý
  • velmi dobrý
  • vynikající

3 hodnocení, v průměru 2 hvězdičky

Komentáře prostřednictvím CHYTEJ.cz

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k článku

Pondělí 5. března 2012 ve 20:26® ras2ta
ras2ta

bighippo> ano ano..Nic se s tím nedá dělat,život jde dál.Rybníků je spousta

Pondělí 5. března 2012 v 17:45® bighippo

Je to velmi smutné, že kvůli ochraně jedněch živočichů, končí svou etapu místo , kde se určitě i ty žáby měly neskutečně dobře. Sám jsem tam nikdy nebyl, ale určitě toto místo poskytovalo relaxaci nejen rybářům, ale i jejich rodinám a lidem z blízkého okolí. Podle provedení skluzavky určitě desítky let. No, nezbude nic jiného, než si zmapovat jiný rybník a pěkně si jej postupně zažít........­........
Komentáře prostřednictvím FACEBOOKu