Chytej.cz
NOVINKA 2017 - SWIMMER SLIM S

Moderní rybář – konečné bilancování necteno

3.2.2012 | chytej.cz | 8.799 čtenářů | hodnocení: velmi dobrý | komentáře: 65

Moderní rybář – konečné bilancováníAčkoli toho bylo na našich stránkách o veletrhu Moderní rybář publikováno již dost, jako mediální partneři dlužíme této akci ještě jakési závěrečné shrnutí. Jde i o to, že s různými aktivitami provozovanými pod hlavičkou Moderního rybáře se budete setkávat i během roku, protože organizátoři by rádi dostali vztahy mezi všemi zainteresovanými subjekty včetně návštěvníků na poněkud jinou úroveň než bylo dosud zvykem a těch pár dní uprostřed zimy k tomu zdaleka nestačí.

Novinky CORMORAN


První ročník veletrhu proběhl v poměrně zajímavé situaci. V danou chvíli probíhaly v Praze současně veletrhy dva. U zrodu obou dvou stál Martin Chmelík, člověk s určitou vizí, o jejíž naplnění se usilovně snaží. To byl i důvod, proč po rozchodu s organizačním týmem veletrhu For Fishing založil nový veletrh a dál se snaží svou představu naplnit. Zřejmě to není představa lichá, protože řada firem kvůli němu opustila jistotu již zaběhané akce a šla do riskantního podniku, který nový veletrh představoval. Mezi těmito firmami byla i firma CHYTEJ.cz, která se stala jedním z mediálních partnerů nového veletrhu.

001.jpg

 

Pro mě jako redaktora se mnoho nezměnilo, jenom teď píšu o jiné akci. Veletrh For Fishing, o němž jsem psal v uplynulých dvou letech nehodlám nijak špinit či pomlouvat. Byl jsem se na něm podívat a myslím si, že to byla zdařilá akce, která plně využívala jak rozsáhlý prostor velkých hal, tak i zkušenosti získané v průběhu posledních dvou let. Největším rozdílem mezi oběma výstavami nakonec bylo výraznější zastoupení kaprařiny na For Fishing.

V případě obou výstav se ukázalo být značným pozitivem navýšení místa pro expozice firem, což bylo dáno mimořádně nízkou cenou výstavní plochy. Stánky byly větší, uličky širší a kdo si chtěl například vyzkoušet prut, měl k tomu dostatek místa. Oba veletrhy doprovázely menší satelitní akce, v případě Moderního rybáře to byly expozice orientované na lodě a potápění, u konkurence se ocitla v podobné roli myslivost. Pro ty, kdo neměli možnost srovnávat, sem vložím několik snímků z každé akce.

 

Moderní rybář

 

013.jpg

024.jpg

014.jpg

012.jpg

011.jpg

 

For Fishing

 

FF2.jpg

FF4.jpg

FF1.jpg

FF3.jpg

FF5.jpg

 

 

Čísla z veletrhu

Celkově si Moderní rybář v prvním roce své existence nevedl špatně. Oficiálně ho navštívilo 12 773 návštěvníků a v tomto čísle nejsou zahrnuty osoby  ZTP, děti a držitelé VIP karet, což může činit dalších 500 – 1000 osob.
Většina návštěvníků byla spokojena nebo měla jen malé výhrady poukazující zejména na to, že mnozí obchodníci se snažili spíš než o prezentaci novinek o doprodání zboží z uplynulé sezóny (troufám si tvrdit, že s tímto jevem se setkáme pravděpodobně na každé z letošních výstav). Během veletrhu se uskutečnila návštěvnická anketa a podle ní bylo  80 % návštěvníků s veletrhem velmi spokojeno, 19% spokojeno, 0,9% méně spokojeno a 0,1% nespokojeno.

025.jpg

 


Poměrně smutnou stránkou koexistence obou veletrhů byl jejich konkurenční boj. Je jasné, že z dlouhodobého hlediska se v Praze může udržet jen jediný prosperující veletrh a jde o to, kdo ho bude pořádat.

Jak je vidět, zájem o toto privilegium je značný a bojovalo se proto tvrdě. Obě strany prokázaly značnou míru nasazení i schopností a uspořádaly pár kilometrů od sebe dvě v zásadě povedené akce. Celkově ovšem přinesl jejich střet jen málo pozitivního a hlavně – o vítězi se nerozhodlo.

Asi největším dopadem vzájemného soupeření bylo snížení ceny za výstavní plochu na symbolickou korunu za čtvereční metr. Obvyklé ceny jsou nejméně tisíckrát vyšší. To je důvodem, proč byly stánky prostorově velkorysejší než jindy a proč se přihlásila i řada drobných vystavovatelů či spíše prodejců. Tito drobní vystavovatelé však byli víceméně zastoupeni na veletrhu FOR FISHING. Veletrh MODERNÍ RYBÁŘ zvolil jinou stratgii. Pokud byla letos plocha za uvedenou korunu za čtvereční metr výstavní plochy, pak tuto cenu vystavovatel získal pouze v případě, kdy se zavázal podepsat přihlášku i na rok 2013. Tím bylo na veletrhu MODERNÍ RYBÁŘ logicky méně zmiňovaných drobných vystavovatelů, kteří většinou nemají finance na to, aby vystavovali za standardních podmínek.

Provozovatelé veletrhů ovšem nutně skončili ve ztrátě a je otázkou, zda si to budou moci dovolit i v příštím roce, kdy bude jejich vzájemné klání pokračovat.
Na závěr tohoto odstavce už jenom zmíním, že to byl For Fishing, kdo upravil termín svého konání a vyvolal situaci, kdy probíhaly obě akce naráz, na což si následně spousta rybářů stěžovala. Píšu to proto, že jsem se setkal i s opačným tvrzením a dokonce jsme na CHYTEJ.cz měli jednoho návštěvníka, který nás obvinil, že straníme těm "zlým a špatným", kteří manipulují s termíny.D
alší záležitostí, nad níž se hodně diskutovalo, je to, jak by měl veletrh vypadat. Existují zastánci toho, že veletrh by měl být neprodejní výstavní záležitostí, kde se rybáři seznámí s novinkami nebo obecně se zbožím firem, budou si je moci prohlédnout a osahat, ale koupí si je prostě v obchodech. Druhou variantou je prodejní verze veletrhu, kde si návštěvníci mohou vystavované zboží rovnou i zakoupit a odnést.
Protože Moderní rybář měl oddělenou prodejní a neprodejní část, bylo jasně vidět, že většina návštěvníků přišla s úmyslem nakupovat. Řada vystavovatelů zase dorazila se zjevným úmyslem především prodávat.

Pokud by se veletrh uskutečnil jako neprodejní, pravděpodobně by došlo k dramatickému poklesu počtu jak vystavovatelů, tak návštěvníků. Tím pádem je vcelku jasné, že rybářské veletrhy budou v naší zemi v nejbližších letech prodejní s určitým podílem neprodejních expozic velkých firem jako je Daiwa, SPRO nebo Normark (distributor značky Shimano). Rozsáhlé úvahy nad podobnými tématy je možné objevit při podrobném prostudování obou diskuzí věnovaných na našich stránkách veletrhům.S
hrňme teď ještě jednou, co bylo na Moderním rybáři k vidění. Největším lákadlem byla určitě rozsáhlá prezentace výroků firmy Daiwa – Cormoran doplněná o kaprový program prestižní značky Korda.

003.jpg

 

Daiwa u nás v tomto měřítku vystavovala poprvé a protože její špičkové a mnohdy drahé produkty rozhodně nejsou k vidění na každém kroku, nabízela se tu možnost osahat si „kosmické“ vláčecí Morethany nebo si zatočit luxusními navijáky s pětimístnou cenou. Občas se navíc osazenstvo stánku nechalo i strhnout k předvádění vlastností vystaveného cajku...

002.jpg

 

Podobnou novinkou byla expozice firmy RSP – fishing prezentující výrobky polské firmy Dragon. Byla orientovaná hlavně na přívlač, což dokládaly lesy přívlačových prutů a obrovské množství vláčecích nástrah z měkčených plastů, tzv. „gum“.

010.jpg


Magnetem byla i stálice veletrhů, firma Mivardi se svým obrovským červeným stánkem nebo spíš stanem. Kromě expozice nabízeného zboží většinou při těchto příležitostech pořádá i masivní výprodeje a nezklamala v tomto ohledu ani letos.

016.jpg


Z kaprařských firem se prezentovaly největšími expozicemi firmy Jet Fish a Imperialbaits a kaprového náčiní bylo víc než dost na mnoha menších stáncích.

023.jpg

 

Mezi prodejními stánky by se daly jako nejzajímavější a velmi dobře zásobené hodnotit firmy U Habakuka (Shimano, Robinson), VIPA (Trabucco, Fladen), Kaprařská speciálka (Daiwa) nebo Ráj Rybářů.

017.jpg

009.jpg

018.jpg

 

Tradiční popelkou byla muškařina zastupovaná na veletrhu Honzou Kretkem (brčal) a firmou Tommi – fly, se svou nabídkou nechyběla ani expozice firmy LOS-CORMORAN. Na našem stánku pak již tradičně předváděl své umění Tomáš Vítek alias Tomucha.

015.jpg

005.jpg

 

Pokud jde o novinky, jednoznačně na ně byla orientovaná expozice Daiwa – Cormoran, kde tvořily značnou část vystavovaného sortimentu. Jinde už to nebylo  tak slavné a v některých případech musel člověk modely pro rok 2012 i hledat. Rozhodl jsem se, že popisovat jednotlivé pruty a navijáky tu nebudu, protože poslední dobou se výrobci vzájemně dotahují a pruty začínají dost splývat, zatímco u navijáků se zase setkávám s tím, že i některé levné modely mají úžasný chod naprázdno, ale po roce náročnějšího chytání jsou leckdy na odpis. Druhá věc je, že kusové rozdíly mezi navijáky stejného typu mohou být někdy vnímány i výrazněji než rozdíly mezi jednotlivými typy. A pak něco hodnoťte.

Něco novinek se našlo i mezi umělými nástrahami, z nichž asi největší zájem vzbudila kolekce realistických gumových maxinástrah určených do Norska na stánku firmy VIPA.

Moc se omlouvám kaprařům a plavačkářům, ale v jejich případě platím za naprostého laika a tak poznám novinky maximálně podle nápisu.

004.jpg

006.jpg

 

Zajímavý byl i doprovodný program, v němž jsem z titulu našeho mediálního partnerství vystoupil se svými dvěma přednáškami i já. Celkem očekávaně jsem nesklidil takový úspěch jako zahraniční hvězdy typu Volkera Dapoze nebo Miguela Sainze a už vůbec jsem nedokázal naplnit sál takovým způsobem jako protagonisté pořadu Jak na ryby. Pokud jsem ale nějakým způsobem přispěl k úspěchu celé akce, tak jsem jenom rád.

008.jpg

007.jpg

aaa.jpg

Beseda s autory pořadu "Jak na ryby s Rudou Hrušínským"

 

Určitě bych neměl zapomenout ani na cestovní kanceláře, jak naše, tak zahraničí, jejichž stánky zvaly rybáře na výlety za rybami v podstatě do celého světa.  Určitě bych měl jmenovat přinejmenším CK Pepa Zdeňka Edelmanna, který pomáhal zajišťovat celou řadu přednášek zahraničních hostů a tlumočil jejich slova do naší mateřštiny. Potěšujícím faktem bylo, že se na veletrhu prezentovali zástupci severských lokalit; Norové Atlanterhavsveien Sjostuer As a ROMSDAL FISKEFERIE a Švédové Sweden Fishing c/o Nedre Dalälvens Intresseförening. Příští rok prý do Prahy-Holešovic zavítají i Kanaďané a Finové. To je určitě pozitivní zpráva pro ty rybáře, co rádi cestují.

 

 

021.jpg

 

Veletrh provázela celá řada soutěží. Tento druh aktivit budu prezentovat zejména snímkem z vyhlášení soutěže firmy VIPA o pět skútrů a to proto, že se mi z jakéhosi neznámého důvodu jeví být vizuálně atraktivní. Doplním ho fotečkou z vyhodnocování vazačské soutěže, kterou uspořádalo konzorcium firem "U Brčala" a "Tommi - fly".

022.jpg

019.jpg

 

Výsledky soutěží:

 

„ZA WOBLERA SKÚTR“

Poslední den veletrhu, 29.1.2012 v 15.20 hod. proběhlo losování soutěže "ZA WOBLERA SKÚTR", kterou pro návštěvníky veletrhu připravila společnost VIPA s.r.o.

Losování se zúčastnil pan David Havlíček, majitel rybářského serveru & TV CHYTEJ.CZ, pan Petr Viktora, majitel společnosti VIPA a pan Martin Chmelík, ředitel veletrhu MODERNÍ RYBÁŘ. Slosování sledovalo několik desítek návštěvníků veletrhu.


VÝHERCI:

Pavla Porubová - Rožnov pod Radhoštěm
Matěj Šebesta - Praha 9
Ondřej Klapště - Praha 1
Tibor Kalig - Praha 5
František Mikeš - Horní Kruty


Smůlu měl pan Jan Kutil (Kosova Hora), který byl vylosován jako první. Avšak jeho slosovatelný kupón byl bez odpovědi (nezaškrtl žádnou ze tří možností) a tudíž byl neplatný.

„LETEM SVĚTEM…“

Porota soutěže týden před startem veletrhu vyhodnotila návštěvnickou soutěž "LETEM SVĚTEM...", která probíhala od listopadu 2011. V kategorii POVÍDKA se sešlo 7 soutěžících, v kategorii FOTOGRAFIE 21 soutěžících.

Do kategorie KRÁTKÉ VIDEO se nikdo nezapojil a kategorie nebyla vyhodnocena.


Vítězem v kategorii POVÍDKA se stal pan Libor Prokop z Dolního Města, s povídkou "Láska k rybařině". Naši návštěvníci si ji v nejbližší době budou moci přečíst jako čtenářský článek.


Vítězkou v kategorii FOTOGRAFIE se stala paní Simona Mathejzlíková ze Starého Plzence.

Simona_Mathejzlikova_II.jpg

 

Vítězové si ze soutěže odnesli rybářské vybavení v hodnotě 25 000 Kč, vč. ročního předplatného časopisu RYBÁŘSTVÍ a DVD z edice CHYTEJ.cz


VÁNOČNÍ SOUTĚŽ

Výhercem hlavní ceny Vánoční soutěže, navijáku DAIWA Saltiga 4500 a prutu DAIWA Sealine Jigger  se stal Martin Hoffmann  z Prahy. Druhou cenu, naviják DAIWA Luvias 1003 získala Pavlína Nováková z Českého Meziříčí.


LISTOPADOVÁ SOUTĚŽ

Hlavní cenu soutěže, naviják DAIWA EMBLEM EXCELER 5000 a kaprový prut DAIWA TOURNAMENT AKN, získal pan Bohumil Kotrč z Prahy. Dalších 20 výherců získalo woblery DAIWA TN.

 

Na závěr bych rád poděkoval všem, kdo si během veletrhu udělali čas a navštívili náš stánek anebo si dokonce přišli popovídat přímo se mnou. Omlouvám se každému, na koho jsem si nedokázal najít dost času.

Každopádně, pokud všechno dopadne, můžeme si to za rok všichni zopakovat.

020.jpg

 

 

Text i foto: M. Horáček - Osprey

 

Jak se Vám tento článek líbil?

  • bezvýznamný
  • nic nepřinášející
  • dobrý
  • velmi dobrý
  • vynikající

11 hodnocení, v průměru 4.4 hvězdičky

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k článku

Čtvrtek 1. března 2012 v 15:46® Olík13
Olík13

BoBo-Falknow> Promiňte, Vy jste tam vystavovali? Aha…! Ani jsem se nevšiml, moje chyba, možná / určitě? Taky nemám mandát konkrétně Vaši profesionalitu hodnotit, hodnotil jsem zmiňované firmy – Vás jsem ani nepostřehl – možná příště budete pro mně více patrní. Mnoho úspěchů!

Středa 29. února 2012 v 19:41® BoBo-Falknow
BoBo-Falknow

w-c-c-t> Nezbývá mi, než se jako jeden z vystavovatelů zeptat – co konkrétně bylo neprofesionálního na prezentaci naší firmy – VLACEJ.CZ? O ostatních diskutovat nechci, nemám k tomu žádný mandát.

Pondělí 20. února 2012 ve 21:17® w-c-c-t
w-c-c-t

Martin Chmelík> Víte, to mé „ocenění“ bylo momentálním rozpoložením a vyzařovalo moje pocity. Čekal jsem mnoho od MR – ZMĚNU, ale je to jako po volbách – bylo to jiné, ale vlastně „nemlich“ stejné, tedy takové, jako vloni na FF. Čekal jsem, že Vaše osoba má jakousi „vizu“ změny, ale bohužel, celkově to nevyšlo!! Ano, máte pravdu, že návštěvníci si dělají z výstavy nákupní shop! Ale zároveň čekají, že nenarazí na, promiňte, „vyčůrané“ prodejce se kterými zápolí celý rok, ale na fundované odborníky, zástupce jednotlivých dovozců, kteří nejen prezentují novinky, ale jsou schopni za určitou „slevu“ předložit své zboží. TO JIM (tedy nám) PANE CHMELÍKU PŘIPRAVTE!!! – o to jde.

Pak ten zákazník nekmitá mezi obchodníky a nenaráží na schodné zboří jako v minulém stánku, staré, zaprášené, skladové!!! Pak návštěvník nemá adekvátní porovnání, jen obehranou komerční písničku.

A to zklamání o kterém jsem psal a chaosu? No ten byl a parádní!! Jsem nejspíš jedním z těch, kteří našli v nabídce firmy MIVARDI „to pravé“… Viděl jsem, např. na těchto stránkách, některé reportáže z jiných výstav (Slovensko). A realita MIVARDI? Naprosto neznalí prodavači, zoufale hledající v útrobách stánku požadovaný produkt – překvapivě vracející se s výrazem zklamání a omluvou, že je vyprodáno… (DRUHÝ DEN VÝSTAVY!!). A konečně pozitivum – máme tento produkt, a když předmětný prut vyjmou z obalu, vypadne s ním rozmlácené vložka SIC očka… A je tu rozladění – „Proboha, jak se asi u MIVARDI zachází se zbožím – to po něm skáčou?“… Pane Chmelíku, vážím si Vaší práce a přeji Vám úspěch a hlavně – buďte jiný než v ti Brně a ti na FF, buďte profesionálnější!!! Nenechte se pod snahou o množství vystavovatelů a rádoby prodejců se rozloučit s originalitou a zejména kvalitou. Nenechte se příště zatáhnout k podobné soutěži, jaká byla o skútra za koupi neskutečných ležáckých a „zaprášených“ woblerů!!! Držím Vám palce a jak jsem již napsal – příště se mnou počítejte!! A já budu počítat s tím, že připravíte nejen opravdu velmi dobrý doprovodný přednáškový program, ale že adekvátně doplníte a zkvalitníte prodejní část veletrhu, tedy že právě od těchto subjektů budete vyžadovat stejnou vysokou profesionalitu, jako od přednášejících. Tu jsem, vyjma DAIWY, na výstavě nenašel a mrzí mně to zejména s ohledem ke společnosti MIVARDY – to byla, pane Chelíku, HRŮZA!, co bohužel sráželo i Vaše, jistě obrovské penzum odvedené práce!!!!

Pátek 10. února 2012 ve 22:07® honzas1028

Martin Chmelík> Nemám pocit že by měl být organizován veletrh typu EFTEX. Je ale otázkou, jak akce typu MR nebo FF pozvedne situaci na českém rybářském trhu. Jde o to zda si něco nového odnesou především prodejci kteří by měli novinky šířit dále mezi své zákazníky, neboť návštěvnost MR i FF je zlomkem všech rybářů v ČR a tak by bylo dobré nějak tuto situaci posunout k lepšímu. Doprovodný program jsem nijak nekritizoval. Jen by bylo dobré, aby přednášejícího nerušil rozhlas z výstavní haly. To je opravdu jediná chybička která mi vadila při velice zajímavé doprovodném programu. Nevím jak bych se měl vyjádřit k vaší „Definici moderního rybáře“. Je otázkou zda nebo jak většina vystavovatelů „prodejců“ přispěla k naplnění této definice. Možná by napříště nebylo špatné upozornit na inovativní a definici MR splňující produkty, například soutěží nebo anketou návštěvníků. Pokud porovnávám rybáře 70. let minulého století a toho současného neshledávám velký rozdíl. Jen ten „vercajk“ se trochu změnil. Bohužel co do inovativnosti a kreativnosti je možná rybář 70. let na tom globálně lépe. Možná je toto hodnocení hodně příkré ale kapraři a vláčkaři jsou obchodně zajímavou ale ještě dosti minoritní skupinou. Bohužel teleskop, třicítka vlasec a 1/0 háček je stálým vybavením typického českého rybáře. Napsat"Dříve byl rybolov brán jako zábava pro chudé, dnes je tomu zcela jinak." mi přijde trošku nebezpečné vyřazování dosti podstatné části našich rybářů ze zájmu vystavovatelů MR. Podle mého nasměrovat tuto skupinu správným směrem bude zajisté lepší než prodávat rok od roku levnější vybavení skupinám specializovaných rybářů.

Středa 8. února 2012 ve 23:04® Leník
Leník

Četla jsem ještě komentáře níže, fotka opravdu vyšla v Rybářství, ale ta je z maličko jiného úhlu a hlavně opravdu z mého foťáku Canon.

Středa 8. února 2012 ve 22:58® Leník
Leník

Kluci, jen abych uvedla na pravou míru tu fotku. Já tu prohlašuji, že nejsem autorem fotografie, ani můj manžel, tím je manžel té rybářky. Byla jsem u chycení té ryby a fotila ji i svým foťákem. Pokud si dáte podrobnosti fotografie, zjistíte, že je focená nikonem, moje canonem, ničím jiným nefotím. Tak jen pro úplnost.

Úterý 7. února 2012 v 8:14® HaD
HaD

Míra Z.> To je snaha a vize celé redakce – být pokud možno maximálně objektivní. Z toho důvodu jsem také Míru „nahoru“ (FF) vyslal i za cenu, že byl náš veletržní tým „dole“ (MR) na půl dne oslaben.

Úterý 7. února 2012 v 6:31® Míra Z.
Míra Z.

Rád bych ještě vyzdvihl článek Míry Horáčka (trochu zaniká v následující diskusi), který mě v mnohém překvapil objektivním zhodnocením i nedostatků veletrhů – např.„Obě strany prokázaly značnou míru nasazení i schopností a uspořádaly pár kilometrů od sebe dvě v zásadě povedené akce. Celkově ovšem přinesl jejich střet jen málo pozitivního“, nebo „Jinde už to nebylo tak slavné a v některých případech musel člověk modely pro rok 2012 i hledat“. Tím se liší od předveletržní propagace plné superlativů, ale i tu chápu, je třeba návštěvníka nalákat:-) Pak samozřejmě dochází k tomu, že někdo od toho mohl očekávat více. Ale tak to na obdobných akcích prostě bývá.

Pondělí 6. února 2012 v 19:39® chosebaits
chosebaits

Martin Chmelík>Někdy už to tak bejvá.Také přeju mnoho uspěchu v dalších leteh MR.

Pondělí 6. února 2012 v 19:38® chosebaits
chosebaits

David Havlíček> Tady souhlasím a tady mě trochu mrzí to že jsem nejel.Je to takovej ryb.svátek a v dlouhé zimě se toto hodí.Víc už na toto tema psát nebudu.Už jsem psal že je dobré že se tu něco děje a není jen Brno,ale … Však už jsem toho napsal dost.Ať se daří .

Pondělí 6. února 2012 v 17:23® HaD
HaD

chosebaits> Ale to je prave nepochopení akce tohoto typu. Není to přeci jen o nákupech. Já se vždy těším hlavně na setkání s desítkami, stovkami lidi, které denne nepotkam. A na to, že si třeba do ruky vezmu věci, kvůli kterym bych jinak musel objet pul republiky.

Pondělí 6. února 2012 v 17:23® Prichy
Prichy

Kritizovat znamená obviňovat autora, že to nedělá tak, jak bych to dělal já, kdybych to uměl.....

(snad se to libilo alespon vetsine z tech 13-ti tisic)

Pondělí 6. února 2012 v 16:51® Martin Chmelík

chosebaits> Je to zvláštní kolego, že většinou si stěžují ti, co na veletrhu vůbec nebyli. :-)

Pondělí 6. února 2012 v 16:38® ssg.Jimmy Wild
ssg.Jimmy Wild

Veletrh byl opravdu povedený a i díky spoustě prostoru to bylo fakt bezva. Rád jsem pokecal zase s Ospreyem a poznal osobně Davida. :-) Paráda to byla také u stánku Vláčej.cz, kde kromě supr návnad člově i pokecal s klukama a nechal si lecos doporučit. A musím říci, že na každém kroku, kde tam člověk potkal chytejáky byla dobrá a přátelská nálada a tak to má být. Já jsem si to moc užil a už se těším na příští rok…

Pondělí 6. února 2012 v 16:36® chosebaits
chosebaits

A to foto je střed zájmu pokud se nemýlím.

Pondělí 6. února 2012 v 16:25® chosebaits
chosebaits

Tak se dočítám že jsem o moc nepřišel.No co,peníze co jsem měl na výstavu jsem utratil přes e-shop a koukám že jsem neprodělal.Pokud to takto pujde dál tak hold budu utrácet kačky takto.Docela mě to štve,ale tak už to dnes chodí.

Pondělí 6. února 2012 v 9:24® HaD
HaD

sus1> Ty jsi takovej náš brouček pytlíček, kterej rozumí úplně všemu a na každej křivej vlásek upozorní. Ještě, že Tě máme :-) Jen je škoda, že nepovíš o který vlásek jde. Jenže Ty vlastně nemůžeš, protože to nevíš. Jen jsi o něm slyšel. Ale mrmlat musíš, to je už susovský syndrom.

Pondělí 6. února 2012 v 7:29® Martin Chmelík

Prichy> Co přinese projekt MODERNÍ RYBÁŘ v následujících měsících? Předem poznamenávám, že bohužel díky konkurenci nemohu být moc konkrétní, protože konkurence umí velmi dobře opisovat. :-) Tak to bývá, když je někdo méně schopný. Ale přeci jen něco málo vyzradit mohu. Během měsíce světlo světa spatří ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA veletrhu. Pak povedeme individuální jednání o 2. ročníku veletrhu, no a někdy na přelomu května a června nás bude čekat testování rybářského vybavení (i novinek pro rok 2012) spojené se závodem v přívlači. Ten bude vyhrazen pro VIP klienty vybraných kamenných prodejen, pro naše vystavovatele a odborné poradce. Podrobné informace o této akci přineseme koncem března. A věřím, že se všichni potkáme na veletrhu RYBAŘENÍ v Brně.

Neděle 5. února 2012 ve 21:14® Prichy
Prichy

sus1> tak se priste zastav na veletrhu, treba na stanku chytej.cz nebo u nas :-), ja myslim, ze tam panovala velice pekna nalada, kdyz byl cas, stavel se nekdo znamy a v ramci moznosti jsme prohodili slovo, dostal jsem ochutnat danci klobasu od T.Rozsypala, stavelo se dost lidi z chytej, obcas jsme si byli „odpocinout“ u chytej stanku zase my z Vlacej.cz, prisel se za nami podivat David, nekdy Mira, na pandulaka zavitali Tomas R s Tomuchou aaa ooobcas se zastavil neustale nekde poletujici a neco zarizujici Martin Chmelík (kde mi mimochodem jeho osobni pristup vyhovuje) jestli neco jako vystavovatele nepotrebujeme (uz jen obejit 76 firem a stravit tam dve minuty zabere pres 2 hodiny prace denne). Proc to pisu – vsichni jsme jen lide, at uz si pod tim pojmem muzeme predstavit kohokoliv, ne vzdy vse vyjde jak si uplne prejeme a vzdy se najde neco kde je co zlepsovat.....cili muzeme se pokusit priste „ten knedlik uvarit lepe“ nebo „pridat do polevky vic petrzele“ vzdy to bude pokus, a ne vzdy to tak uplne nezavisi pouze na nas (na rozdil od tech jidel). Mozna by to chtelo kritizovat jednoduseji…napr. priste by bylo dobre aby nikdo z komise nebyl autorem fotografie (to verim, ze se priste vyplni), nebo bylo by lepe dat vice muskariny (zde si nejsem jist, kolik muskarskych firem „udycha“ naklady na veletrh) atd atd. Myslim, ze neco bude mozne zmenit a neco jen stezi. Mysleme do budoucna …cili Martine, kdy a co muzeme cekat od projektu Moderni Rybar v roce 2012? ( ja samozrejme nic nevim, a pochybuji, ze toto bude chtit Martin zverejnit po zkusenostech nejak moc predem :-) )

Neděle 5. února 2012 ve 20:27® Martin Chmelík

sus1> Hovořil jsem o oprávněné kritice. Ano, oprávněnou kritiku si mohu vykláýdat subjektivně. Na veletrhu jsi osobně nebyl a informace máš pouze zprostředkované. Budeš-li kritizovat na základě faktů, prosím.

Neděle 5. února 2012 v 19:34® sus1

Martin Chmelík> Psal si tady na webu,že Tě kritika nevadí, spíše ,že si za ni rád, že pomahá ,ale z tvých příspěvků to vypadá na pravý opak.:-)

Neděle 5. února 2012 v 19:24® Martin Chmelík

LuboO> Moderní rybář se třeba také zajímá hlouběji o problematiku rybolovu (kormorán, znečištění vodních toků, stav rybí obsádky atd.). Moderní rybář používá třeba háčky bez protihrotu, neboť na rozdíl od rybáře, rybě jde o život. Moderní rybář nechodí k vodě jako do řeznictví pro maso. Klidně popichujte dál, jen se omlouvám, nemám čas vést dlouhé diskuze, kde jde pouze o to „rýpání“.

Neděle 5. února 2012 v 19:18® Martin Chmelík

sus1> Chybu? Chyba se na naší ani na jiné straně nestala, nic jsme neporušili. Ale jestli ti jde o nalezení nějakého viníka, pak si posluž.

Neděle 5. února 2012 v 19:10® LuboO
LuboO

Martin Chmelík> Dakujem za vysvetlenie, ale… Nechcem vypadat ako hnidopich, len ja chodim na ryby z toho isteho dovodu ako pred 25 rokmi a dufam, ak dozijem, ze o 25 rokov budem stale chodit na ryby z toho isteho dovodu. Vybavu si kupujem tu, ktora je v obchode v ponuke, tak ako pred 25 rokmi a tak, ako o 25 rokov budem kupovat. To znamena, ze nie som moderny rybar? To je len recnicka otazka, ktorou nic nesledujem, len sa rad rypem v takychto veciach.

Neděle 5. února 2012 v 18:59® sus1

Martin Chmelík> No vidíš, nakonec chybu přiznáš a je to.Ale že tě to trvalo?! :-)))))))))

Neděle 5. února 2012 v 18:55® Martin Chmelík

radimekk> Víte, svým způsobem máte pravdu. Soutěže děláme pro potěšení rybářů a rybářek, nějak z nich neprofitujeme. Když pak čtu řádky níže, přemýšlím, zda vůbec soutěže pořádat. Nakonec vezmu-li např. soutěž MISS ČR, která je na profesionální úrovni, pak i tam se objevují všelijaké spekulace. Jinak uznávám, že pokud je v porotě autor fotografie, vede to ke spekulacím. Ale jak říkám, nevyžadovali jsme u soutěžících uvádění autorů fotografií.

Neděle 5. února 2012 v 18:46® sus1

radimekk> No přesně , o to šlo a jde – … ,, Musíte ale uznat, že to nedělá dobrý dojem, když to vyfotil člověk, který pak v porotě vítěznou fotografii vybírá." …
Nemá cenu dál diskutovat,zítra už tu bude nový článek.:-)

Neděle 5. února 2012 v 18:37® radimekk

Martin Chmelík> pane Chmelíku, v tom případě se opravdu omlouvám a své komentáře beru zpět. Musíte ale uznat, že to nedělá dobrý dojem, když to vyfotil člověk, který pak v porotě vítěznou fotografii vybírá. Přeji hodně štěstí s dalším ročníkem Moderního Rybáře.

Neděle 5. února 2012 v 18:29® Martin Chmelík

radimekk> Nechceme nic zakecávat. Cizí fotky asi těžko zašlete, když si výhru musí převzít vítěz či rodinný příslušník. A skutečně se nehodnotí fotografovo dílo, ale fotografované objekty (1. žena 2. ryba 3. prostředí). ) viz. pravidla soutěže – S FOŤÁKEM – kategorie FOTOGRAFIE na téma: „Ženy rybářky“

V této kategorii soutěžící zasílají fotografie svých partnerek při výkonu rybářského práva nebo jako doprovodu. (Příklady motivů – foto s rybou, zátiší, momentky).

Není v našich silách zjišťovat, kdo je autorem fotografie. Pokud někdo zašle třeba i uměleckou fotografii na téma žena rybářka, ať je autorem třeba Jadran Šetlík.

Neděle 5. února 2012 v 18:14® radimekk

Martin Chmelík> pane Chmelíku, máte pravdu, že tam byli další čtyři porotci, ale už z principu, ať tu fotku do soutěžě zaslal kdokoli, se vůbec neměla v soutěži objevit a paní Hofmanová se měla přiznat za autorku. Podle zmiňovaného čísla časopisu Rybářství vše nasvědčuje tomu, že fotku pořizovala opravdu paní Hofmanová. Klidně vám to nascenuji a pošlu, ale chápu, že teď se s tím už nic neudělá a tak je třeba to nějak s prominutím „zakecat“ a ono se na to zapomene, jak je v naší zemi zvykem. A s tím, že soutěžila fotografovaná a ne autorka, to je sice hezký, ale opravdu mi to přijde jako výmluvy. To tam můžou lidi posílat cizí fotky z internetu a bude to stejný. Podle mě, když je soutěž o nejhezčí fotografii, tak by to mělo být podle mě tak, že se hodnotí fotografovo dílo.

novější starší
Stránky:   3 2 1